Informacje
 • Tornado w Indianie. "Nigdy nie widziałam tu czegoś tak strasznego"

  09-02-2019 08:22 Ulice zalane wodą
  Skutki przejścia tornado w Vincennes Foto: ENEX | Video: ENEX

  W stanie Indiana przeszło tornado, które doprowadziło do zniszczenia stodoły i powalenia linii energetycznych. Prawdopodobnie w stanie Ohio pojawiło się drugie tornado.

  W piątek w okolicy miasta Vincennes w hrabstwie Knox przeszło tornado. Jeden z domów został częściowo przesunięty z fundamentów. Żywioł doszczętnie zniszczył stodołę i przewrócił ciężarówkę.

  - Chciałbym, żeby wszyscy pozostali w domu, jeśli mogą. Mamy powalone linie energetyczne. Na drogach jest mnóstwo wody i to naprawdę powoduje problemy - apelował do mieszkańców szeryf hrabstwa Knox Doug Vantlin.

  Według amerykańskiej Narodowej Służby Pogodowej (NWS) prędkość wiatru towarzysząca tornado wyniosła 120 kilometrów na godzinę. Trąba przebyła co najmniej osiem kilometrów.

  "To było jak efekt domina"

  Elektryk Brandon Abbate powiedział, że był świadkiem, jak padają niektóre słupy elektryczne. - Obejrzałem się i zobaczyłem jeden, który spadał na kolejny. Więc to było jak efekt domina - opowiadał.

  - Mieszkam w Vincennes od pięciu lat, chodziłam tutaj do szkoły i nigdy nie widziałam tu czegoś tak strasznego - mówiła mieszkanka miasta Shelby O’Neal.

  Jednak największym problemem mieszkańców nie są powalone linie energetyczne czy drzewa, a podtopienia. Zalanych zostało wiele ulic, w tym trasa dojazdowa do drogi krajowej 41.

  Drugie tornado?

  Prawdopodobnie drugie tornado pojawiło się w czwartek w miejscowości Pitchen w hrabstwie Clark w stanie Ohio. Żywioł miał powalić wiele drzew i zerwać liczne linie energetyczne. Uszkodzeniu uległy również posiadłości na południu hrabstwa. Na miejsce ruszyli specjaliści z NWS, którzy mają określić, czy to było tornado.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • jaki dom
  takie tornado
  graffiti50 /2019-02-09 09:39

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...