Informacje

 • Trąba powietrzna siała spustoszenie.
  Łamała drzewa, niszczyła budynki

  16-07-2017 08:48

  Wiele osób nie miało prądu

  W weekend nad Chinami przeszła trąba powietrzna. Spowodowało zalania i awarie prądu. Powaliło drzewa i zniszczyło wiele budynków.

  W weekend przez wschodnią część Chin przeszła trąba powietrzna. Zniszczyło wiele domów, spowodowało także awarie w dostawie energii elektrycznej - tysiące domów nie miało prądu. Nie zgłoszono jednak żadnych ofiar.

  Silny wiatr i burza

  W hrabstwie Youxi w prowincji Fujian we wschodnich Chinach trąba pojawiła się około godziny 17 czasu lokalnego. Wiatr wiał z prędkością około 70 kilometrów na godzinę.

  Zjawisku towarzyszyła także burza. W Xibin powalonych zostało ponad 100 drzew. Ucierpiało ponad 200 rodzin. Wiele miejsc zostało zalanych.

  Tysiące mieszkańców bez prądu

  W hrabstwie zostało uszkodzonych 13 linii wysokiego napięcia, 10 tysięcy mieszkańców nie miało prądu. Do godziny 17.30 w sobotę usunięto awarie, ale sprzątanie potrwa jeszcze kilka dni.

  Trąba powietrzna przeszła także przez hrabstwo Baoying w prowincji Jiangsu. Tutaj powalonych zostało aż 3 tysiące drzew i wiele słupów telegraficznych. 5 tysięcy domów nie miało prądu. 100 pracowników pomagało przy usuwaniu awarii. Do godziny 20 w sobotę przywrócono zasilanie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia. ...