Informacje
 • Trąba powietrzna szalała w pobliżu Wenecji.
  Zabiła jedną osobę

  09-07-2015 15:45 Około 30 osób zostało rannych
  Trąba powietrzna szalała w pobliżu Wenecji. <br />Zabiła jedną osobę

  Żywioł pojawił się w regionie Wenecji Euganejskiej

  ReutersTV

  Pogoda dała się we znaki mieszkańcom północnej części Włoch. Przez region Wenecji Euganejskiej przeszła potężna trąba powietrzna. Silny wir powietrzna niszczył wszystko, co napotkał na swojej drodze. Zabił jedną osobę, a kilkadziesiąt zostało rannych. Lokalne władze informują, że straty są ogromne.

  Jak informują lokalne media, w środę 8 lipca na północy Włoch, w pobliżu Wenecji przeszło tornado. Żywioł okazał się być bardzo silny. Wędrował m.in. po gminach Pianiga, Mira, Dolo w regionie Wenecji Euganejskiej. Zabił jedną osobę i ranił około 30. Trzy z nich są w stanie ciężkim.

  Wir pojawił się nagle

  Mieszkańcy regionu relacjonują, że trąba powietrzna pojawiła się nagle. Dosłownie w dosłownie kilka minut na niebie pojawiły się ciemne, ciężkie chmury. Przyniosły obfite opady deszczu i grad. Silny wiatr zaczął zrywać dachy. Chwilę później utworzyła się trąba powietrzna. W miejscowości Pianiga wir powietrza poderwał do góry jadący samochód, który potem spadł z wielką siłą na ziemię. Kierowca zginął na miejscu.

  Dramatyczne sceny uchwycili mieszkańcy gmin: Mira i Dolo w regionie Wenecji Euganejskiej. Na nagranych telefonami komórkowymi filmach i zdjęciach widać jak tornado zrywa dachy, gruz wiruje w powietrzu nad domami i ulicami w regionie. Wietrzysko wyrywało również drzewa z korzeniami, łamało grube gałęzie. W niektórych miejscowościach drogi były nieprzejezdne.

  Straty są ogromne

  Wiele domów i budynków użytkowych zostało zniszczonych. Część mieszkańców zostało pozbawionych dachu nad głową. Zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów i spędzenia nocy w przyjaciół lub rodziny.

  Jak informują lokalne władze, straty są ogromne.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski napłynie powietrze z Afryki i za kilka dni może być u nas aż 27 stopni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się na skraju wyżu Leonore znad Rosji....