Informacje
 • Trąba powietrzna w Niemczech. Ranni i kilkadziesiąt zniszczonych domów

  14-03-2019 20:39 Żywioł uderzył na zachodzie kraju

  Po przejściu trąby powietrznej przez niemieckie miasto Roetgen został pas zniszczeń. Silny wiatr zrywał dachy i wybijał szyby w oknach. Pięć osób zostało rannych.

  Na nagraniach udostępnionych w mediach społecznościowych widać potężny wir, który później został zweryfikowany przez meteorologów jako trąba powietrzna.

  Silny wiatr zniszczył w środę kilkadziesiąt budynków w mieście Roetgen w zachodnich Niemczech. Lokalne media podają, że 10 domów nie nadaje się już do mieszkania. Rannych zostało pięć osób, z czego cztery trafiły do szpitala.

  Według strażaków cytowanych przez lokalne portale, zjawisko trwało krótko, ale było gwałtowne. Burza szybko ucichła. Zdążyła jednak połamać drzewa i zniszczyć samochody.

  Wichura zrywała dachy i wybijała szyby w oknach. Mieszkańcy dziesięciu budynków musieli zostać ewakuowani. - Nie było paniki - mówił w rozmowie z agencją DPA burmistrz miasta Jorma Klauss.
  Mogą pojawić się ponownie

  Niszczycielskie trąby powietrzne są w Niemczech stosunkowo rzadkie. Jednak tylko w ubiegłym roku meteorolodzy odnotowali ich w całym kraju aż 17. - Mogą pojawiać się ponownie. Nawet w środkowych Niemczech - mówiła rzecznika niemieckiej służby pogodowej DWD.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Thilo znad Morza Północnego przemieści się nad połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...