Informacje
 • Tragiczne skutki lawiny błotnej. Zginęły setki osób

  14-08-2017 20:10 Winne ulewne deszcze

  Po ulewnych opadach deszczu w Sierra Leone wystąpiła powódź błyskawiczna i lawina błotna. Wiele osób zginęło, a inni stracili swoje domy.

  Ulewne opady deszczu w Sierra Leone spowodowały powódź błyskawiczną i lawinę błotną. Najgorzej było w mieście Regent, na obrzeżach stolicy - Freetown. Ulice zamieniły się tam w rwące potoki.

  Jak podał Victor Foh wiceprezydent kraju, w lawinie zginęły setki osób. Zaznaczył także, że wiele budynków na tym obszarze zostało wzniesionych nielegalnie.

  - Katastrofa jest tak poważna, że sam się załamałem - powiedział wiceprezydent. - Staramy się odsunąć ludzi od niebezpiecznego obszaru i ich ewakuować - dodał.

  Dziennikarz z agencji France-Presse widział wynoszone ciała i domy zanurzone w błocie w dwóch obszarach miasta. W akcję ratunkową zaangażowało się wojsko.

  Przepełniona kostnica

  Mohamed Sinneh, technik z kostnicy w Szpitalu Connaught w Freetown powiedział, że przyjęto 180 ciał, w tym wiele dzieci. Obiekt był przepełniony, było zbyt wiele zwłok. Jak dodał, wiele ciał zostało przewiezionych do prywatnych kostnic.

  Candy Rogers z urzędu do spraw zarządzania kryzysowego podał, że po lawinie błotnej w Regent ponad dwa tysiące osób są bez dachu nad głową.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na początku tygodnia będzie aż 17 stopni, ale później czeka nas ochłodzenie....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Bałtykiem i Niz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...