Informacje
 • Trzęsienie ziemi w Turcji. Jedna ofiara śmiertelna, kilkanaście rannych

  15-06-2020 12:28 Miało magnitudę 5,9
  Zniszczenia w stanie Oaxaca Foto: Reuters | Video: Reuters

  Turcję nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,9. Nie żyje jedna osoba, a osiemnaście zostało rannych. Zawaliły się domy oraz dwie policyjne wieże obserwacyjne.

  Według amerykańskiej Służby Geologicznej (U.S. Geological Survey) do trzęsienia ziemi doszło około godziny 16 w niedzielę, 14 kilometrów od miejscowości Yedisu na wschodzie Turcji. Miało magnitudę 5,9, a jego hipocentrum znajdowało się na głębokości 10 kilometrów.

  Na nagraniu z monitoringu widać moment wstrząsów. Z jednego ze sklepów w prowincji Bingol w pośpiechu zaczęli wybiegać ludzie.

  Wśród rannych dziecko

  Władze prowincji poinformowały, że we wsi Kaynarpinar zawaliły się dwie wieże obserwacyjne, należące do lokalnego posterunku policji. Pod gruzami znalazło się trzech strażników. Dwóch uratowano, jeden nie przeżył. Oprócz tego poszkodowanych zostało jeszcze siedem osób.

  Minister spraw wewnętrznych Suleyman Soylu poinformował, że łącznie w wyniku trzęsienia ziemi rannych zostało osiemnaście osób. Według informacji agencji Reutera wśród nich było jedno dziecko.

  Odnotowano prawie 50 wstrząsów wtórnych, zawaliło się kilkanaście domów. Turecka Prezydencja ds. Zarządzania Kryzysowego i Klęsk Żywiołowych (AFAD) poinformowała, że na tereny objęte trzęsieniem wysłano ekipy ratownicze i śmigłowce.

  Wrażliwy region

  W Turcji dosyć często dochodzi do trzęsień ziemi. W sierpniu 1999 roku jedno z nich, które miało magnitudę 7,4, zabiło około 18 tysięcy ludzi.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez kilka dni temperatura nie wszędzie zdoła przekroczyć chociażby 20 stopni. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...