Informacje
 • Tygrys zaatakował opiekunkę. "Zrobił to, co każde dzikie zwierzę by zrobiło"

  21-04-2019 13:00 Do ataku doszło w zoo Topeka
  Tygrys sumatrzański Foto: ENEX | Video: tvnmeteo.pl

  Do ataku doszło w ogrodzie zoologicznym w Topece w amerykańskim stanie Kansas.

  Do ataku na pracowniczkę zoo doszło w sobotę rano. Opiekunka tygrysów doznała licznych ran. Obrażenia odnotowano z tyłu głowy, szyi, na plecach i na jednej z rąk - powiedział w rozmowie z dziennikarzami CNN Brendan Wiley, dyrektor zoo. Po ataku kobieta została przewieziona do szpitala, jej stan był stabilny.

  Szybka interwencja

  - Opiekunka tygrysów znajdowała się na wybiegu, kiedy doszło do ataku - powiedział Wiley. Dodał, że nie wiadomo, jak siedmioletni samiec o imieniu Sanjiv dostał się na wybieg. W tej sprawie prowadzone jest dochodzenie. - Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca - podkreślił. Tłumaczył, że czyszczenie wybiegów to część codziennych obowiązków opiekunów, ale w tym czasie zwierzę jest odizolowane.

  Sytuacja została opanowana w ciągu 10 minut. Pracownicy słoniarni, którzy znajdowali się blisko, szybko zareagowali i zwabili tygrysa do pomieszczenia.

  Zoo nie zamierza uśpić zwierzęcia, bo jak tłumaczy, jest to gatunek krytycznie zagrożony. Niedawno samiec Sanjiv spłodził cztery młode. - Chociaż to bardzo niefortunny incydent, zrobił to, co każde dzikie zwierzę by zrobiło - mówił dyrektor zoo.

  Tygrys sumatrzański (Panthera tigris sumatrae) to podgatunek tygrysa azjatyckiego, drapieżnego ssaka z rodziny kotowatych (Felidae), najmniejszy ze współcześnie żyjących tygrysów.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami ciepły tydzień, a na przełomie maja i czerwca może być wręcz gorąco....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się pod wpływ niżu Axel znad Francji....