Informacje
 • Ulewne deszcze i porywisty wiatr.
  Krosa uderzyła w Japonię

  15-08-2019 14:28 Nie żyje jedna osoba
  Porywy wiatru podczas burzy tropikalnej Krosa (Ventusky.com) | wideo bez dźwięku Foto: ENEX | Video: Ventusky.com

  Burza tropikalna Krosa dotarła do zachodniej Japonii. Jedna osoba nie żyje, a co najmniej 23 zostały ranne - podały japońskie media NHK. Z powodu trudnych warunków pogodowych odwołano setki lotów i połączeń kolejowych.

  Burza tropikalna Krosa uderzyła około godziny 15 lokalnego czasu w duże miasto portowe Kure, położone na wyspie Honsiu - podała Japońska Agencja Meteorologiczna. To trzeci cyklon tropikalny, który nawiedził ten kraj w tym roku. Żywiołowi towarzyszą opady deszczu i silny wiatr, który wieje z prędkością 108 kilometrów na godzinę, w porywach do 144 km/h.

  Ogromna porcja deszczu

  Japońska Agencja Meteorologiczna przewiduje, że w ciągu najbliższej doby w niektórych regionach może spaść nawet 1000 litrów wody na metr kwadratowy. Synoptycy ostrzegają przed powodziami i lawinami błotnymi.

  - Biorąc pod uwagę prognozy rekordowych opadów i silny wiatr, chcielibyśmy poprosić ludzi, aby unikali wychodzenia na zewnątrz i jeśli mogą, to przygotowali się na ewentualną ewakuację - powiedział na konferencji prasowej Yoshihide Suga, sekretarz stanu.

  W związku z niebezpieczną pogodą japońskie władze zaleciły ewakuację ponad pół miliona ludzi. Superszybkie pociągi Shinkansen, jak i lokalne linie kolejowe zostały zamknięte na czas burzy. Japońskie media NHK podały, że odwołano ponad 700 lotów.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W ostatnich dniach miesiąca będzie nawet 11 stopni ciepła. Do Polski nadal płyni...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska pozostanie na skraju niżu Zehra znad Zatoki Ryskie...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...