Informacje

 • Ulicami płynęły samochody.
  Sztorm i powodzie w Grecji

  14-11-2017 17:38

  Nurkowie poszukują uwięzionych pod wodą ludzi

  Po dwóch dniach nieprzerwanego deszczu na greckiej wyspie Simi poziom morza niebezpiecznie się podniósł. Woda płynąca ulicami porywała samochody i wdzierała się do domów.

  Grecja ogłosiła stan zagrożenia w związku z ulewnym deszczem i powodziami, które w poniedziałek zagroziły mieszkańcom wyspy Simi. Zagrożenie było jak najbardziej realne: wartkie potoki wody porywają samochody i wdzierają się do domów. Część pojazdów została zmieciona przez wodę wprost do morza.

  Nurkując po ludzi

  - Gdy wreszcie na niebie zaświeciło słońce, naszym oczom ukazała się skala zniszczeń uczynionych przez złe warunki pogodowe - oświadczyło Ministerstwo Żeglugi we wtorek.

  Do pomocy zgłosili się wolontariusze oraz wyznaczeni do zadania żołnierze. Mieli udrożnić drogi na wyspach oraz zapewnić niezbędną pomoc zagrożonym mieszkańcom. Specjalne zespoły nurków upewniają się, czy w zatopionych samochodach nie zostali uwięzieni ludzie.

  Po sztormie, który przetoczył się przez Morze Egejskie w weekend, liczne wysepki zmagają się ze skutkami ulewy. W sobotę brytyjski turysta utonął na wyspie Korfu, gdy woda porwała jego samochód.
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W ostatnich dniach mamy do czynienia z piękną, słoneczną pogodą. Trochę chłodnie...

Tomasz Wasilewski

alt

Do połowy października będzie ciepło, a na południu Polski nawet ponad 20 stopni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się w zasięgu wyżu Wiktor znad północnej Ukrainy....