Informacje

 • Upał u naszych zachodnich sąsiadów

  15-06-2017 20:33

  Szczególna procesja na jeziorze w Bawarii

  Upał u naszych zachodnich sąsiadów

  W Niemczech upalnie

  Czwartek przyniósł Niemcom słoneczną, upalną pogodę. Sprzyjała ona między innymi organizacji procesji na jeziorze Staffelsee.

  W czwartek mieszkańcy południowych Niemiec mogli cieszyć się upalną pogodą. W kraju ten dzień, Boże Ciało, był w niektórych miejscach traktowany jako święto wolne od pracy.

  W Bawarskiej wiosce Seehausen lokalna ludność wzięła udział w tradycyjnej procesji. Była ona o tyle szczególna, że odbyła się na jeziorze Staffelsee. Uczestnicy poruszali się w łodziach.

  Powyżej 30 stopni

  W Nadrenii Północnej-Westfalii również obchodzono to święto. We Frankfurcie ludzie rozkoszowali się słońcem nad wodą - na promie płynącym rzeką Man. Wielu opalało się w parku, podczas gdy dzieci pluskały się w fontannach.

  Jak podał Niemiecki Serwis Meteorologiczny, w mieście temperatura podskoczyła do 30 stopni Celsjusza, podczas gdy w większości Niemiec oscylowała w okolicach 25.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Upalnie nie tylko w Niemczech
  W Europie zach. od dawna taka upalna pogoda gosci. W Wielkiej Brytanii do tej pory bylo wiecej dni slonecznych i b.cieplych niz u nas.Prognozy dla nich sa jescze llepsze.Ja wole to co mamy u nas, przyjemne komfortowe temp.Tylko zeby nie bylo takich gwaltownych wahan.Ale od niedzieli ma byc przyjemnie cieplo i stabilnie na dluzej,co mnie cieszy.
  ~Lech /2017-06-15 23:25

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepła, jesienna pogoda trwała tylko przez kilka dni i już nie ma szans na jej p...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem deszczowej zatoki niżowej z frontem atmosferycznym, post...