Informacje
 • W Hiszpanii zginęło osiem osób.
  Teraz sztorm Gloria dotarł do Francji

  22-01-2020 20:50 Niebezpieczna pogoda

  Przez wschodnie wybrzeże Hiszpanii przeszedł sztorm Gloria. Przyniósł obfite opady deszczu i śniegu oraz przyczynił się do śmierci ośmiu osób. Teraz burza przemieściła się nad Francję.

  Sztorm Gloria w środę opuścił Hiszpanię, jednak według najnowszych informacji, doprowadził do śmierci co najmniej ośmiu osób. Hiszpańska policja znalazła ciało jednej osoby w rzece w Alicante. Ofiarą jest też mężczyzna, który zginął podczas pracy w szklarni, kiedy grad uszkodził jej konstrukcję. Inna osoba zginęła po zawaleniu się budynku w Alcoy. Trzy osoby są zaginione.

  Sztorm Gloria sprowadził nad wschodnie regiony Hiszpanii obfite opady deszczu i śniegu. Wiatr wiał w porywach dochodzących do 144 kilometrów na godzinę, a fale osiągały do 13,5 metra wysokości.

  Zalane pola ryżowe

  Woda morska wdzierając się do delty Ebro, jednego z najważniejszych podmokłych terenów Hiszpanii, zalała tysiące hektarów upraw ryżu.

  - Nie pamiętamy, aby kiedykolwiek wydarzyło się coś podobnego - powiedział lokalnym mediom burmistrz regionu Lluis Solet.

  W Hiszpanii burza pozostawiła ponad 200 tysięcy osób bez prądu i doprowadziła do wielu zniszczeń.

  Ewakuacje we Francji

  Sztorm Gloria uderzył teraz w południowo-wschodnią część Francji. Najbardziej niebezpieczna sytuacja panuje w departamencie Pireneje Wschodnie i Aude. 1500 mieszkańców kilku miejscowości Pirenejów Wschodnich zostało ewakuowanych. Zamknięto również niektóre sklepy i zawieszono na czwartek kursowanie autobusów szkolnych.

  Wezbrały rzeki Agly i Aude. Wysoki poziom wody doprowadził do zalania niektórych domów. Obowiązują ostrzeżenia najwyższego stopnia przed wystąpieniem powodzi. Wydano też żółte i pomarańczowe alerty przed lawinami, ulewami i silnym wiatrem.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W ostatnich dniach miesiąca będzie nawet 11 stopni ciepła. Do Polski nadal płyni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Słowacją i Rosj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...