Informacje
 • W Izraelu odrodziła się rzeka Zin. Niesamowite nagranie koryta wypełniającego się wodą

  15-01-2015 13:42 Woda wróciła do koryta po opadach deszczu
  W Izraelu odrodziła się rzeka Zin. Niesamowite nagranie koryta wypełniającego się wodą

  Zin podziwiali turyści

  W Izraelu na pustyni Nagew odrodziła się rzeka. Na filmie został uwieczniony niezwykły moment napełniania się wyschniętego koryta wodą.

  Burze w okolicach pustyni Nagew przyczyniły się do pierwszego w tym roku odrodzenia się rzeki Zin w Izraelu.

  Po opadach deszczu wyschniętym korytem popłynął rwący potok. U brzegów zebrali się Izraelczycy z kamerami w rękach.

  Zin łączy się z Morzem Martwym

  Źródło rzeki znajduje się na zboczach krateru Ramon, jednej z najbardziej niezwykłych formacji geologicznych. Krater, w kształcie wydłużonego serca, nie powstał przez uderzenie meteorytu czy erupcję wulkanu, a na skutek erozji.

  Rzeka okresowa

  Rzeka Zin, uchodząca do Morza Martwego, jest rzeką okresową. Woda w jej korycie pojawia się regularnie, po tym jak przy źródle spadnie deszcz. Ciek ten wyznacza granice starożytnego Izraela. Okresowe podtapianie pustyni Negew jest wymienione w Piśmie Świętym.

   

   

   

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • tfu
  kradną nam deszcz
  ~cvc /2020-02-11 18:48
 • Odrodzenie Zin
  Rzeka Zin, wpadająca do Morza Martwego, to piękny znak błogosławieństwa dla Narodu Żydowskiego oraz dla Izraela. Cesarstwo Rzymskie - które unicestwiło Izrael, zdemolowało i zniszczyło symbole tego zniewolonego narodu, zbużyło miejsca święte i najświętsze, skazało Zydów na wygnanie i tułaczkę, i życiowe podróże wśród nieustających cierpień - to Cesarstwo do dziś ponosi odpowiedzialność za to wszystko na co zostali skazani Zydzi. Narody Europejskie i ich pochodne (USA oraz okolnie Brytyjskie, jak Australia, Nowa Zelandia, Kanada, itd) do dziś ponoszą zbiorową odpowiedzialność za Naród Żydowski; naród, który nieustannie szuka znakow Boga, oczekując na Mesjasza. Odrodzenie się rzeki Zin to jakby przypomnienie o odpowiedzialności za odrodzenie starożytnego Izraela i Narodu Żydowskiego. My, dziedzice Cesarstwa Rzymskiego mamy obowiązek przywrócic Narodowi Żydowskiemu Izrael do starożyrtnych granic, odbudować zdemolowane miejsca święte i najświętsze Żydów oraz zapewnić im pokój i spokój aby mogli godnie żyć w miejscu Ich pochodzenia; niech oczekują na Mesjasza u siebie w Domu, który nazywa się Izrael.
  ~ujm11 /2015-04-23 19:46
 • elo
  WUNDERBAR
  ~elo /2015-01-16 08:18
 • Ued nie rzeka.
  Ewentuanie Wadi. Cała Polska czyta redaktorom.
  b31337 /2015-01-15 23:16
 • Rzeka?
  Jak dobrze pamiętam takie suche koryta nazywa się Wadi albo po angielsku Wash. Tutaj w Arizona gdzie mieszkam Wash przepływający obok mojej posiadłości napełnia się kilka razy w roku, a w sierpniu podczas obfitych deszczy napływ wody był tak intensywny że droga biegnąca po dnie tej "rzeki" została zniesiona a nowe dno znalazło się ponad metr poniżej poziomu drogi
  ~Mirek /2015-01-15 19:58

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W ostatnich dniach miesiąca będzie nawet 11 stopni ciepła. Do Polski nadal płyni...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska pozostanie na skraju niżu Zehra znad Zatoki Ryskie...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...