Informacje
 • W Korei Południowej zatrzęsła się ziemia

  12-09-2016 18:03 Trzęsienie miało magnitudę 5,8
  W Korei Południowej zatrzęsła się ziemia

  Trzęsienie ziemi w Korei Południowej

  earthquake.usgs.gov/

  Po piątkowym "sztucznym trzęsieniu ziemi" w Korei Północnej, które w rzeczywistości było próbą jądrową, trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,8 nawiedziło w poniedziałek południową część Korei Południowej. Na razie nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych.

  O godzinie 8.35 mieszkańcy regionu Naenam-myeon, w którym położone jest miasto Gyeongju, oddalone o 371 km na wschód od Seulu, poczuli silny wstrząs o magnitudzie 5,8. 50 minut wcześniej wstrząs był nieco słabszy i wynosił 5,1. Na razie brak jest informacji o ofiarach śmiertelnych. Dwie osoby zgłosiły się do szpitali z drobniejszymi urazami. Było to drugie najsilniejsze trzęsienie ziemi w historii, które wystąpiło w Korei Południowej.

  Nie ma szkód

  - Nie dostaliśmy żadnych zgłoszeń na temat uszkodzenia linii kolejowych, dróg oraz lotnisk - poinformowały lokalne władze.

  Potężne drżenie było odczuwalne też w największym portowym mieście Korei - Busan. Jednak żaden z cumujących tam statków pasażerskich i łodzi rybackich nie zgłosił szkód.

  Władze wydały jednak nakaz, aby wszystkie pociągi przejeżdżające w okolicach dotkniętych trzęsieniem ziemi zmniejszyły prędkość do 30 km/h.

   

   

  Niedawno tragiczne trzęsienie ziemi zniszczyło włoskie miasteczko. Do dziś trwa tam akcja ratunkowa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Sprostowanie
  Po pierwsze, nie o 8:35, ale o 20:35. Po drugie, było to najsilniejsze trzęsienie ziemi w historii KP, a nie drugie najsilniejsze. Po trzecie, wstrząsy były odczuwalne w całym kraju, w tym w Seulu (magnituda 2-3). Ofiar śmiertelnych na szczęście nie ma. Nie ucierpiała też żadna z elektrowni atomowych.
  ~brush /2016-09-13 07:30

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wiosenna pogoda będzie trwać prawie przez cały tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby front atmosferyczny przesunie się nad południowe i połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...