Informacje
 • W Seattle parasolki są nielegalne

  12-10-2011 08:27 Zadziwiająca decyzja burmistrza miasta
  W Seattle parasolki są nielegalne

  Parasol postawiony na ziemi jest obiektem budowlanym

  Shutterstock

  Jeśli ktoś planuje odwiedzić najbardziej deszczowe miasto Stanów Zjednoczonych, Seattle, powinien przygotować się na ciągły katar i nieustanne suszenie mokrego ubrania. Dlaczego? Nie będzie mógł bowiem schronić się pod parasolem – jest on w tym mieście nielegalny.

  Mieszkańcy Seattle, popierający protest na Wall Street, zebrali się pod ratuszem i rozpoczęli pokojową manifestację.

  Burmistrz miasta, który stwierdził, że rozpędzanie tłumu przez policję nie ma sensu, na pozbycie się protestujących wynalazł inny sposób: jako broń wyciągnął archaiczne i absurdalne prawo mówiące, że mieszkańcy nie mogą chronić się przed deszczem pod parasolami, których nie trzymają w ręku, ponieważ, postawione na ziemi, są uważana za nielegalny obiekt budowlany. Stało się to dość poważnym utrudnieniem, ponieważ wiele z manifestujących osób próbowało usiąść lub położyć się na ziemi obok postawionego parasola.

  Ludziom zostało więc chowanie się przed deszczem pod pelerynami, torbami foliowymi lub plandekami, ale musieli być ostrożni. Żadnej z tych rzeczy nie mogli przywiązać do ziemi. Inaczej również stałyby się nielegalnym obiektem budowlanym.

  Poparli protest na Wall Street

  Mieszkańcy Seattle chcieli pokazać poparcie protestującym na Wall Street, którzy głośno wyrazili swoje niezadowolenie z działania skorumpowanych banków i maklerów. Według pikietujących obywateli, to właśnie działania sprzedajnych pracowników sektora finansowanego doprowadziły do globalnego kryzysu ekonomicznego, za który zapłacić będą musieli zwykli ludzie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • ZYTA
  ZYTA TY POWINNAS ODWIEDZIC PSYCHIATRE
  ~DAEM /2011-10-12 17:57
 • wirus
  Tak, przeziebienie jest wywolywane przez wirus, ale wyziebiony organizm jest bardziej podatny na infekcje. Powtarzanie polprawd jest rowne klamstwu.
  ~jjb /2011-10-12 15:34
 • Idiotyzm? Czy ktoś to w ogóle przeczytał?
  Czy na pewno przeczytaliście ten krótki artykuł czy sam tytuł mości super inteligentni rodacy? Jaki idiotyzm? Wolelibyście gaz, armatki wodne a może od razu wojsko? Burmistrz Seattle wykorzystał martwy przepis by przepędzić demonstrantów w jak najbardziej bezstresowy i pokojowy sposób jaki można byłoby sobie wyobrazić a wy wyskakujecie, że to bezsensowne czy idiotyczne... Przecież nie dotyczy to całego miasta(wbrew tytułowi, na którym wasze lenistwo się zatrzymało)...
  ~Lolek /2011-10-12 12:45
 • Kara
  Amerykanie ponosza teraz konsekwencje tego,ze nie posluchali Benjamina Franklina,ktory juz w 1787 w mowie wygloszonej do kongresu konstytucyjnego w Filadelfii ostrzegal ,ze jezeli Kongres nie wypedzi zydow z Ameryki,to najdalej za 200 lat potomkowie Amerykanow beda pracowac w pocie czola dla nich,a ci beda zacierac rece z radosci w swich kontorach
  ~Dudek /2011-10-12 12:16
 • Nie tylko w Seattle.
  W Nowym Yorku zabroniono manifestantom używania głośników.

  Stojący bliżej mówcy, odwracali się i powtarzali każde zdanie do następnych.
  ~sosna /2011-10-12 11:50

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Chłodny początek grudnia to jeszcze nie zima, ale na więcej niż kilka stopni pow...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Quentin przemieści się nad południową Finlandię....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jak wygląda obecnie pogoda na święta? Około 18 grudnia nad Atlantykiem uformować...