Informacje
 • W Seattle parasolki są nielegalne

  12-10-2011 08:27 Zadziwiająca decyzja burmistrza miasta
  W Seattle parasolki są nielegalne

  Parasol postawiony na ziemi jest obiektem budowlanym

  Shutterstock

  Jeśli ktoś planuje odwiedzić najbardziej deszczowe miasto Stanów Zjednoczonych, Seattle, powinien przygotować się na ciągły katar i nieustanne suszenie mokrego ubrania. Dlaczego? Nie będzie mógł bowiem schronić się pod parasolem – jest on w tym mieście nielegalny.

  Mieszkańcy Seattle, popierający protest na Wall Street, zebrali się pod ratuszem i rozpoczęli pokojową manifestację.

  Burmistrz miasta, który stwierdził, że rozpędzanie tłumu przez policję nie ma sensu, na pozbycie się protestujących wynalazł inny sposób: jako broń wyciągnął archaiczne i absurdalne prawo mówiące, że mieszkańcy nie mogą chronić się przed deszczem pod parasolami, których nie trzymają w ręku, ponieważ, postawione na ziemi, są uważana za nielegalny obiekt budowlany. Stało się to dość poważnym utrudnieniem, ponieważ wiele z manifestujących osób próbowało usiąść lub położyć się na ziemi obok postawionego parasola.

  Ludziom zostało więc chowanie się przed deszczem pod pelerynami, torbami foliowymi lub plandekami, ale musieli być ostrożni. Żadnej z tych rzeczy nie mogli przywiązać do ziemi. Inaczej również stałyby się nielegalnym obiektem budowlanym.

  Poparli protest na Wall Street

  Mieszkańcy Seattle chcieli pokazać poparcie protestującym na Wall Street, którzy głośno wyrazili swoje niezadowolenie z działania skorumpowanych banków i maklerów. Według pikietujących obywateli, to właśnie działania sprzedajnych pracowników sektora finansowanego doprowadziły do globalnego kryzysu ekonomicznego, za który zapłacić będą musieli zwykli ludzie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • urzędasy z Ameryki
  Idiotyzm tych nieuków jest porażający.
  ~starzec /2011-10-12 11:41
 • -.-
  To est bezsensowne! -.-"
  ~Karola /2011-10-12 11:34
 • A zawsze mówiłem
  że oni mają nie po kolei w głowach. Mam znajomych ze Stanów i widząc jak się oni zachowują to wstyd mi było z nimi wychodzić do miasta. Ludzie kochani, oni są super tylko na filmach które oglądamy, a na co dzień to zacofany naród. A ich prawo i Pseudo demokracja to śmiechu warte. U nas pies ma lepiej w normalnym domu niż oni u siebie w ojczyźnie.
  ~Zyta /2011-10-12 11:30
 • parasole w sattle
  głupota
  ~hiliuy /2011-10-12 10:44
 • Katar spowodowany jest przez wirus,
  podobnie zreszta jak przeziebienie. Nie ma nic wspolnego z deszczem, czy chlodem. Dlatego nie ma sensownego lekarstwa na zadna z tych dolegliwosci. Paracetamol poprawi troche ogolny nastroj i tyle.
  ~Pele /2011-10-12 10:34

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmia...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Thilo znad Morza Północnego przemieści się nad połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...