Informacje
 • WHO do młodych ludzi:
  nie jesteście niepokonani

  20-03-2020 20:29 Światowa Organizacja Zdrowia apeluje o ostrożność
  Koronawirus w Hiszpanii Foto: PAP/EPA/ERIK S. LESSER | Video: Reuters

  Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), w związku z pandemią COVID-19, zwrócił się do młodych osób. - Nie jesteście niepokonani. Ten wirus może położyć was w szpitalu na długie tygodnie, a nawet zabić - powiedział. Dodał, że młodzi także powinni zachowywać ostrożność i unikać dużych skupisk ludzi.

  Jak mówił na piątkowej konferencji prasowej szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus, dane napływające z wielu krajów wyraźnie pokazują, że osoby poniżej 50. roku życia stanowią znaczą część pacjentów wymagających hospitalizacji w związku z zachorowaniem na COVID-19, chorobę wywoływaną koronawirusem SARS-CoV-2.

  - Nie jesteście niepokonani. Ten wirus może położyć was w szpitalu na długie tygodnie, a nawet zabić - zwrócił się Ghebreyesus do młodych ludzi. - Nawet jeśli nie zachorujecie, wybory, których dokonacie, mogą mieć wpływ na zdrowie, a nawet życie dla innych - powiedział.

  Dodał, że kluczem do pokonania pandemii jest solidarność między krajami, ale też między grupami wiekowymi. Najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem są osoby starsze, jednak młodzi także powinni zachowywać szczególne środki ostrożności w kontaktach międzyludzkich i nie gromadzić się w dużych grupach. To od nich może zależeć, czy osoby starsze zachorują.

  TRWAJĄ PRACE ND SZCZEPIONKĄ PRZECIW COVID-19

  1,5 miliona testów

  Szef WHO przekazał, że organizacja wysłała na cały świat 1,5 miliona testów laboratoryjnych potrzebnych do diagnostyki osób potencjalnie zakażonych koronawirusem. Może być potrzebnych jednak 80 razy więcej testów.

  Przypadki koronawirusa potwierdzono do tej pory w 184 krajach i terytoriach na świecie. Pandemia dotknęła wiele krajów różnych części Afryki.

  STATYSTKI DOTYCZĄCE KORONAWIRUSA

  - Od początku mówiliśmy, że naszym największym zmartwieniem jest pojawienie się koronawirusa w krajach o słabszych systemach opieki zdrowotnej. Ta obawa stała się teraz bardzo realna i poważna - powiedział Ghebreyesus. Wyraził jednak nadzieję w związku z tym, że w chińskim Wuhanie - mieście uznawanym za epicentrum pandemii - nie odnotowano w czwartek żadnego nowego przypadku zakażenia.

  - Wuhan daje nadzieję reszcie świata, że nawet najtrudniejszą sytuację można odwrócić - powiedział. - Oczywiście musimy zachować ostrożność, bo sytuacja może się zmienić, ale kraje i miasta, w których pandemia wygasła dają nadzieję reszcie świata - zaznaczył szef WHO.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...