Informacje
 • Wiatr zdmuchnął pociąg

  31-01-2013 10:49 48 przewróconych wagonów w Missouri

  Przez środkowo-zachodnie stany USA przeszła fala naprawdę gwałtownej pogody. W Missouri wiatr był tak silny, że powywracał 48 wagonów kolejowych jadącego pociągu. Nikt nie ucierpiał.

  Jak podali przedstawiciele przedsiębiorstwa Union Pacific Railroad, zarządzającego siecią kolejową w środkowych i zachodnich stanach, wszystko wydarzyło się we wtorek wieczorem. Przewożący części samochodowe duży pociąg, złożony ze 120 wagonów i 3 lokomotyw, jechał z Chicago do Meksyku.

  Tory do naprawy

  Kiedy przejeżdżał w pobliżu autostrady w rejonie miejscowości Rockview, nie wytrzymał naporu silnego wiatru. Gwałtowne porywy wykoleiły 48 wagonów. Jak poinformowało Union Pacific Railroad, nikt nie ucierpiał. Konieczna jest jednak wymiana ok. 250 m torów.

  Missouri nie było jedynym stanem, jaki nawiedziły w ostatnich dniach gwałtowne zjawiska. We wtorek i środę silne burze, wichury i tornada przeszły także przez Georgię, Missisipi, Tennessee oraz Indianę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Najczesciej
  przy transporcie kontenerowym pracuja nielegalni...za marne centy.Ty jur a brak sieci nad torami to tak jak w Afryce,podrozni nie zostana porazeni pradem.
  ~Pinokiolog /2013-01-31 15:27
 • wiatr miał łatwiej jak u nas
  W USA kontenery ładują na wagony piętrowo, a pociąg o długości do 2km ciągnie do pięciu lokomotyw spalinowych. Na piętrowy załadunek pozwala brak sieci nad torami.
  ~jur /2013-01-31 13:27
 • pacer stacktrain
  tymi kontenerami pacer stacktrain wozi sie najczesciej czesci samochodowe do montowni (GM, ford chrysler) jadac na poludnie najpewniej wiekszosc kontenerow byla pusta jadac do fabryk w meksyku, a czesc zaladowana czesciami do montowni w meksyku (silao etc). wagony sa niskie i kontenery laduje sie podwojnie. duza powierzchnia i do tego mniejsza waga.
  ~polishranger /2013-01-31 13:23
 • ciekawe, jaka była powierzchnia nawiewu do masy wagonu z ładunkiem?
  pociąg jechał do Meksyku, gdzie jest tania siła robocza...
  ~orto /2013-01-31 12:05

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Chłodny początek grudnia to jeszcze nie zima, ale na więcej niż kilka stopni pow...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby wyż Sarena przemieści się nad Rumunię. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jak wygląda obecnie pogoda na święta? Około 18 grudnia nad Atlantykiem uformować...