Informacje
 • Wiatr zerwał dach z hotelu. "Zobaczyłem zbliżającą się ścianę deszczu"

  24-07-2019 18:39 Wiało z prędkością 177 km/h
  Tornado w Dakocie Południowej Foto: Reuters | Video: Reuters

  Przez amerykański półwysep Cape Cod przeszło tornado. Jak podała amerykańska Służba Pogodowa, wiało z prędkością 177 kilometrów na godzinę.

  Według ulepszonej, pięciostopniowej skali Fujity, tornado miało kategorię EF1, co oznacza wiatr wiejący z prędkością od 138 do 178 kilometrów na godzinę.

  Wtorkowe tornado było czwartym tornadem w historii półwyspu Cape Cod od 1950 roku - podała amerykańska Służba Pogodowa (National Weather Service). Lej dotknął ziemi początkowo w Yarmouth, a później w Harwich. W tym drugim mieście odnotowano największe zniszczenia. Z powodu burzy większość miasta pozbawiona była prądu.

  Wzburzona woda

  Wiatr był tak silny, że zerwał dach z hotelu, wiele pomieszczeń zostało zalanych. Jak powiedział w rozmowie z ABC News właściciel hotelu, jedna trzecia jest obecnie bezużyteczna.

  Na jednym nagraniu widać, jak łodzie zmagają z porywistym wiatrem - woda była wzburzona i wlewała się na pokłady statków.

  - Odwróciłem się i spojrzałem w stronę dziobu łodzi, zobaczyłem zbliżającą się ścianę deszczu. Uderzyła jak ciężarówka, a woda była wzburzona - powiedział Corey Smith, autor nagrania. Dodał, że pogoda zmieniła się tak szybko, że nie było czasu na ucieczkę.

  Rzadko spotykane w tym regionie tornado sprawiło, że w mieście Harwich wprowadzony został stan wyjątkowy. Gubernator Massachusetts - Charlie Baker udostępnił na Twitterze wiadomość, że agencje rządowe pracują nad usunięciem zniszczeń.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Jesień zacznie się w poniedziałek ciepłą pogodą, która utrzyma się przez kilka d...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem klina wysokiego ciśnienia łączącego dwa wyże - znad Atla...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...