Informacje
 • Wipha sieje zniszczenie. Domy pod wodą, zabici i zaginieni

  05-08-2019 10:36 Niebezpieczna pogoda w Chinach i Wietnamie

  Ulewny deszcz i porywisty wiatr - to efekt tajfunu Wipha, który uderzył w Wietnam i Chiny. Jak poinformowały władze Wietnamu, zginęło co najmniej pięć osób, a kilkanaście uważa się za zaginione.

  Wipha jest siódmym tajfunem w tym roku. Towarzyszą mu ulewne deszcze, które utrzymują się od kilku dni.

  Szczególnie poważna sytuacja panuje w wietnamskiej prowincji Thanh Hoa na wybrzeżu kraju, gdzie masy wody niemal całkowicie zniszczyły jedną z wsi.

  Trudne warunki panują też w zatoce Ha Long, w której znajdują się wapienne słupy wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

  Ulewny deszcz padał w poniedziałek także w stolicy Wietnamu, Hanoi. Władze kraju szacują, że zginęło co najmniej pięć osób, a 13 uważa się za zaginione.

  Skutki żywiołu

  Skutki żywiołu w miniony weekend odczuł także region Kuangsi w południowych Chinach. W piątek 2 sierpnia władze informowały o dwóch osobach uwięzionych w porcie Qinzhou.

  Położone w regionie Kuangsi miasto Fangchenggang zostało zalane, a drogi zmieniły się w rwące rzeki. Woda wdzierała się do budynków. Jeden z domów został całkowicie zalany, 17 osób było w nim uwięzionych. Pomimo niebezpiecznej sytuacji strażacy dotarli do zalanego budynku i ewakuowali jego mieszkańców.

  Według hydrologicznego biuletynu informacyjnego ​​11 rzek, w tym Fangcheng, Beilun, Mingjiang i Maoling, przekroczyło stany alarmowe.

  W sobotę o godzinie 17 czasu lokalnego stacja meteorologiczna w Kuangsi odwołała alarm przed tajfunem i obfitymi opadami deszczu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Majorką i Niemc...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...