Informacje
 • Woda zalewa chińską wyspę Hajnan

  16-12-2013 15:24 Dziesięć tysięcy mieszkańców zostało ewakuowanych z zalanych terenów

  Ogromna powódź zalewa miasta chińskiej wyspy Hajnan. Władze zarządziły ewakuacje ponad 10 tys. osób z zagrożonych miejscowości i na bieżąco wysyłają pomoc w regiony, które zostały najsilniej dotknięte przez żywioł.

  Obfite opady deszczu dotknęły tysiące mieszkańców wyspy Hajnan. W wyniku podniesionych stanów wód podtopionych zostało co najmniej 158 miejscowości. - Tak potężna ulewa o tej porze roku zdarza się bardzo rzadko - wynika z lokalnych doniesień.

  1000 żołnierzy walczy z powodzią

  Władze wyspy wysłały ponad 1000 żołnierzy na zalane tereny, by pomóc ludziom w walce ze skutkami powodzi. Zaangażowano również służby ratunkowe, które dostarczają żywność, koce, świece i latarki w miejsca najbardziej dotknięte przez żywioł.

  Miasto odcięte od świata

  W wyniku powodzi silnie ucierpiało również miasto Dong'ao, które na pewien czas zostało odcięte od świata, ponieważ wszystkie drogi prowadzące do tej miejscowości zostały zatopione i nieprzejezdne.

  Walka z żywiołem

  Członkowie służb militarnych i lokalni mieszkańcy zajęli się pogłębianiem rowów melioracyjnych, by zwiększyć ich przepustowość. - Koparki pogłębiały rowy do godz. 3.00 w nocy - powiedział Chen Shuxue, szef Departamentu Spraw Wojskowych miasta Dong'ao.

  Nie obyło się również bez ewakuacji. Do godziny 18.00 w niedzielę, władze Wanning zmobilizowały ponad 6 tys. pracowników policji i służb ratunkowych, którzy ewakuowali 10 tys. mieszkańców.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...