Informacje
 • Woda zamarzała na strażakach i zgliszczach.
  Akcja gaśnicza w silnym mrozie

  01-02-2019 12:11 Temperatura wyniosła blisko -20 stopni

  Akcja gaszenia pożaru domu mobilnego w pobliżu Pittsburgha przebiegała w trakcie bardzo mroźnej nocy. Woda z węży strażackich momentalnie zamarzała na zgliszczach, chodnikach i na mundurach strażaków.

  - Obudziłem się. Wszystko było rozgrzane, czułem dym - opowiadał Scott Ashbaugh, który w czwartkową noc stracił dobytek swojego życia. W Sewickley Township w pobliżu Pittsburgha spłonęło jego lokum. Mężczyzna mieszkał w nim z rodziną przez siedem lat.

  - Było pełno dymu, a dach zajął ogień. Obudziłem wszystkich i ich wyprowadziłem - mówił. Czworo dorosłych i szóstka dzieci opuścili bezpiecznie wnętrze, zanim wszystko stanęło w płomieniach.

  Nie było już czego ratować, wszystko zostało doszczętnie zniszczone. Ashbaugh podkreślił, że jedynym, o co się martwił, było bezpieczeństwo jego rodziny.

  Walka z ogniem i mrozem

  Przybyli na miejsce strażacy musieli się mierzyć nie tylko z potężnymi płomieniami, lecz także z silnym mrozem. W czwartek około godziny 4.30, kiedy rozpętał się pożar, temperatura w okolicy Pittshurgha spadła do prawie -20 stopni Celsjusza. Ratownicy rozstawili namiot, w którym mogli się na zmianę rozgrzewać.

  Wylewana przez strażaków woda błyskawicznie zamieniała się w lód. Sople pojawiały się na ścianach przyczepy. Woda zamarzła również na wężach strażaków, na ich ubraniach i kaskach. Połacie lodu pokryły pobliskie chodniki i ulice.

  Na udostępnionym wideo przedstawiającym akcję gaśniczą widać między innymi obraz zniszczeń już o poranku. Zgliszcza całkowicie pokryły się lodem.

  Wszystko zniknęło

  Czerwony Krzyż planuje pomoc materialną rodzinie.

  - To najtrudniejsze, co cię może spotkać w życiu. Wszystko, na co pracowałeś całe życie, zniknęło - rozpaczał Ashbaugh. Dodał jednak, że już raz spłonął mu dom. Wyraził też nadzieję, że skoro wtedy się podniósł, to da radę i teraz.

  Stany Zjednoczone ogarnęła fala mrozu. Czytaj więcej tutaj
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Najbliższe dni przyniosą nam wyjątkowo wysoką jak na grudzień temperaturę. Na te...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby nad zachodnie rejony Polski nasunie się zatoka niżowa z f...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

"Czy śnieg naprawdę jest taki ważny w czasie Świąt?" - skomentował ktoś prognozę...