Informacje

 • Wszyscy uczniowie zginęli pod gruzami

  05-10-2012 10:32

  Osuwisko w południowo-zachodniej części Chin

  Wszyscy uczniowie zginęli pod gruzami

  W jednej z wiosek osunęła się ziemia

  PAP/EPA

  Nie żyją wszyscy uczniowie chińskiej szkoły podstawowej, którą w czwartek pogrzebała ziemia. Za śmierć 18 dzieci odpowiada osunięcie ziemi, do którego doszło w wiosce Zhenhe w południowo-zachodniej prowincji Yunnan. Pod gruzami poza uczniami zginęła jeszcze jedna osoba.

  "Nie żyje 18 uczniów szkoły podstawowej w wiosce Zhenhe wpołudniowo-zachodnich Chinach, którzy w czwartek zostali zasypani wskutek osunięcia się ziemi"- poinformowały w piątek oficjalne media chińskie. Oznacza to, ze zginęły wszystkie poszukiwane wcześniej dzieci.

  Odnaleziono także ciało mieszkańca Zhenhe, który zaginął w czwartek.

  800 osób ewakuowano

  Ziemia pogrzebała nie tylko budynek niewielkiej szkoły, lecz także dwa domy w wiosce na granicy prowincji Guizhou i Yunnan. Osunięta ziemia sprawiła też, że fragment biegnącej w okolicy rzeki został "odcięty" i zamienił się w głębokie na siedem metrów jezioro. Ponieważ nowo powstałe jezioro stwarzało zagrożenie dla lokalnych mieszkańców, z wioski ewakuowano 800 mieszkańców.

  Trzęsienia ziemi

  W trzęsieniu ziemi o sile 5,6 w skali Richtera, jakie przeszło przez region 7 września tego roku, zginęło około 80 osób. Trzęsienie zniszczyło kilka wiosek.

  W maju 2008 roku w prowincji Syczuan w południowo-zachodniej części Chin doszło do potężnego trzęsienia ziemi, w którym śmierć poniosło prawie 70 tys. ludzi, a 18 tys. zaginęło.

  Katastrofa wywołała debatę na temat złych standardów budownictwa i stanu szkół, których po tym trzęsieniu zawaliło się kilkaset.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepła, jesienna pogoda trwała tylko przez kilka dni i już nie ma szans na jej p...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem deszczowej zatoki niżowej z frontem atmosferycznym, post...