Informacje
 • Wypadki na drogach, odwołane loty. Burza śnieżna przeszła przez Kanadę i Stany Zjednoczone

  13-10-2019 19:06 Temperatura spadła o kilkadziesiąt stopni
  Zima w Chicago Foto: ENEX | Video: Kontakt 24/ Kasia B

  Burza śnieżna uderzyła w środkowe rejony Stanów Zjednoczonych. Niektóre autostrady zostały zamknięte, loty anulowane, odwołano również lekcje w szkołach.

  Część drzew nie zdążyła jeszcze zrzucić liści, temperatura przypominała późne lato, a już następnego dnia termometry wskazywały wartości wprost ze środka zimy.

  Pierwsze opady śniegu odnotowano w czwartek nad północną częścią Gór Skalistych w Kanadzie. Następnie zyskując na sile, zaczęły przesuwać się w kierunku Stanów Zjednoczonych, obejmując swoim zasięgiem Kolorado oraz Dakotę Południową i Północną. W czwartek dotarły do kanadyjskich prerii.

  Fatalne warunki na drogach

  Według Departamentu Policji w Denver doszło do około 100 wypadków samochodowych. W piątek apelowano do kierowców o niewjeżdżanie na jezdnie. Patrol Autostrady Dakoty Północnej i Departament Transportu Dakoty Północnej ogłosiły zamknięcie autostrady międzystanowej prowadzącej do Minnesoty i innych dróg, m.in. odcinek autostrady w Kolorado. Zimowa aura zmusiła również podróżujących samolotami do zmiany swoich planów. Ponad 100 lotów zostało odwołanych, a kolejnych 800 - opóźnionych.

  Jak podaje Associated Press, w czwartek dziesiątki szkół w okolicach Nebraski i Dakoty Południowej odwołały lekcje. W tym obszarze spadło od 13 do 25 cm śniegu.

  O kilkadziesiąt stopni mniej

  W ciągu zaledwie dwóch dni w Denver temperatura spadła o 35 stopni. Jeszcze w środę po południu termometry wskazywały 28 st. Celsjusza, a już w czwartek rano -7 st. C. Było to największe dwudniowe wahanie temperatury, jakie kiedykolwiek odnotowano w październiku.

  Słabnące opady śniegu pozostaną jeszcze w niedzielę nad Dakotą Północną i północnymi regionami Minnesoty. Za sprawą porywistego wiatru będą występować zamiecie zmniejszające widoczność.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zarówno pod koniec stycznia, jak i na początku lutego do Polski nadal będzie nap...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem słabego klina wysokiego ciśnienia....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...