Informacje
 • Wysyp zębów prehistorycznego rekina w Karolinie Północnej

  26-10-2015 07:49 Megalodon był gigantem

  Zęby prehistorycznego rekina

  Holly Ridge - Surf City Gazette

  Karolina Północna okazała się zagłębiem zębów megalodona, prehistorycznego rekina. Ta ogromna ryba żyła miliony lata temu.

  W ostatnich dniach na plaży w Karolinie Północnej znaleziono zęby ryby, która wymarła miliony lat temu. Był nią megalodon. Wszystkie namierzono w rejonie miasta North Topsail Beach, położonego na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego.

  Historyczne pamiątki

  Posiadaczami takiej bezcennej pamiątki są m.in. Kyle Swanson, Steve McMahel i CarolAnn Pegram. Natknęli się na dziwne skamieniałości na plaży. Rekordzistką jest Sally Nimick, która na początku października w okolicy North Topsail Beach znalazła mnóstwo takich zębów. Wszystkie zebrała w jedno miejsce i zrobiła im wspólne zdjęcie (poniżej), które robi wrażenie.

  Wielkie stworzenie

  Megalodon, zwany prehistorycznym rekinem, to wymarły gatunek ryby chrzęstnoszkieletowej. Był największą ze znanych drapieżnych ryb. Żył 15,9-2,6 mln lat temu w morzach miocenu i pliocenu. Z powodu chrzęstnej budowy szkieletu zachowało się niewiele skamieniałości tego gatunku. W obecnych czasach jest on znany głownie ze skamieniałości w postaci olbrzymich trójkątnych zębów. W 1996 roku znaleziono ząb megalodona o długości 16,8 cm. Dzięki tym częściom ciała naukowcy szacują, że całe stworzenie mierzyło ponad 18 metrów.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Niezbyt wysoka temperatura i chłodne, choć już bez przymrozków, noce to wina prz...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...