Informacje

 • "Z każdą godziną szanse na odnalezienie kogoś żywego są coraz mniejsze"

  14-01-2018 07:30

  Pięć osób pozostaje zaginionych

  Po zejściach lawin błotnych w Kalifornii liczba ofiar śmiertelnych rośnie każdego dnia. W sobotę znaleziono 19. osobę.

  W sobotę lokalne władze z południowej Kalifornii poinformowały, że liczba ofiar śmiertelnych lawin błotnych w południowej Kalifornii wzrosła do 19. Nie żyje 25-letnia Morgan Corey, której 12-letnią siostrę znaleziono martwą już wcześniej w ostatnim tygodniu w Montecito. Pięć osób w wieku od 2 do 62 lat nadal jest poszukiwanych przez ekipy ratunkowe.

  Zaangażowano ponad 3 tys. osób

  "Chociaż z każdą godziną szanse na odnalezienie kogoś żywego są coraz mniejsze, zawsze pozostaje nadzieja" - powiedział szeryf hrabstwa Santa Barbara Bill Brown.

  W akcji poszukiwawczo-ratunkowej uczestniczy ponad 2100 ratowników, w tym ze Straży Przybrzeżnej USA, Marynarki Wojennej i Amerykańskiego Czerwonego Krzyża. W sobotę dołączyło do nich dalszych 900 osób.

  Do ratowania ludzi z zagrożonych terenów wykorzystano helikoptery. Zarządzono ewakuację ok. 7 tysięcy mieszkańców, w tym wszystkich mieszkańców Montecito, osady położonej na wschód od Santa Barbara.

  Pożary ułatwiły zejście lawin

  Górzysty rejon, w którym wielu celebrytów ma swoje domy (m.in. Oprah Winfrey), został pozbawiony szaty roślinnej w wyniku wcześniejszych pożarów. Ułatwiło to zejście lawin, bowiem to głównie roślinność zatrzymuje i wchłania wodę.

  Masy błota, miejscami nawet o grubości 1,5 metra, wyrywały domy z fundamentów. Odcięte zostały drogi dojazdowe do wielu miejscowości, w tym autostrada nr 101, która ma być otwarta dopiero w poniedziałek.Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Nietypowo wysoka jak na luty temperatura utrzyma się jeszcze przez kilka dni, a ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Dorit znad Bałkanów...