Informacje
 • Za 10 lat początek kolonizacji Marsa? Znalazły się na to pierwsze miliardy

  30-01-2013 21:43 Najpierw będzie casting na astronautę, potem nastąpi ośmioletnie szkolenie

  Kolonizacja Marsa już za 10 lat?

  NASA

  Już za 10 lat pierwsi ludzie wylądują na Czerwonej Planecie, by zostać tam do końca swoich dni. Ich głównym zadaniem będzie kolonizacja Marsa. Kto to sfinansuje? Wyłącznie prywatni inwestorzy. Są już pierwsze granty.

  Kolonizacją Marsa chce się zająć holenderska firma Mars One. Wierzy, że w 2023 r. wyśle pierwszych ludzi na Czerwoną Planetę, w celach kolonizacji. Śmiałkowie nie powrócą nigdy na Ziemię. Treść ich życia wypełni organizowanie drugiego domu na Marsie.

  W środę Mars One poinformował, że dostał pierwsze 6 mld dol. od prywatnych inwestorów na rozpoczęcie projektu. Pieniądze sfinansują zaprojektowanie statków kosmicznych i modułów siedlisk ludzkich na Marsie oraz pomogą przeprowadzić wstępną selekcję astronautów gotowych poświęcić swoje życie kolonizacji.

  Casting na kolonistę

  Selekcja astronautów, jak i późniejsza kolonizacja mają być transmitowane "na żywo" na cały świat. Firma twierdzi, że dzięki transmisji zarobi na dalsze finansowanie projektu.

  Astronauci, którzy dożywotnio zamieszkają na Marsie, zostaną wyłonieni w ramach castingu. Chętni muszą mieć co najmniej 18 lat, być w dobrym stanie zdrowia i umysłu oraz poddać się ośmioletniemu programowi szkoleniowemu.

  Łazik zbuduje pierwszą osadę

  Zanim ludzie dotrą na Marsa w 2023 r., firmę czeka sporo przedsięwzięć. Planuje, że w 2016 r. wyśle na Czerwoną Planetę satelity komunikacyjne i misję zaopatrzeniową. W 2018 r. wyląduje tam duży planetarny łazik, który znajdzie najlepszą lokalizację pod ludzką osadę. W 2020 r. firma wyśle na miejsce jednostki mieszkalne i zaopatrzenie dla astronautów, a w następne za pomocą łazika wybuduje pierwszy mieszkalny kompleks.

  Czterech astronautów miałoby wyruszyć na Marsa we wrześniu 2022 r., kiedy osada będzie w pełni sprawna i gotowa do zamieszkania. Siedem miesięcy później astronauci wylądują na Czerwonej Planecie i rozpoczną kolonizację. Co dwa lata będzie do nich dołączała kolejna załoga.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • mocarz
  a za dziesiec i pol biedronka!
  ~mament /2013-06-08 22:31
 • Space brother
  to jakies nowe reality show
  ~Rob /2013-04-22 21:11
 • kolonizacja
  jakbym miał możliwość się załapać to bez zastanowienia bym leciał.
  ~anahin /2013-04-20 19:16
 • Eh wy pesymiści, idźcie do lasu na grzyby
  Nie rozumiem jak można mieć tak wiele pesymizmu! Ani jednej poważnej, pozytywnej uwagi! To efekt naszych narodowych wad: wiecznego narzekania, wiecznej bylejakości i krytykanctwa wobec tych, którzy próbują coś robić... Będę kibicować temu projektowi, uważam, że to wielka sprawa i należy ją wspierać...
  ~Eagleman /2013-02-28 18:10
 • he he
  jak znajdą tam ropę to amerykanie tam polecą bronić uciśniony naród marsjański i chronić układ słoneczny przed terrorystami
  ~qwerty /2013-02-27 21:12

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na początku tygodnia będzie aż 17 stopni, ale później czeka nas ochłodzenie....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Bałtykiem i Niz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...