Informacje
 • Zalane domy i drogi. Powodzie we Włoszech

  20-11-2019 20:38 Gwałtowna pogoda we Włoszech

  Gwałtowna pogoda we Włoszech nie odpuszcza. Ulewne deszcze nawiedziły regiony Liguria i Emilia-Romania. Spowodowały liczne podtopienia - zalane zostały domy i ulice.

  Po gwałtownych ulewach mieszkańcy włoskiego regionu Ligurii zmagają się z powodziami. Wiele dróg i budynków zostało zalanych. W związku z podtopieniami strażacy interweniowali w środę ponad 100 razy w prowincjach Genua i Savona. Oprócz tego usuwali połamane drzewa. Miejscami spadły tak duże ilości wody, że doszło do osunięć ziemi.

  Również w miejscowości Budiro, w regionie Emilia-Romania, w prowincji Bolonia, wystąpiły intensywne opady deszczu. Spowodowały, że rzeka Idice wylała. Tam strażacy interweniowali 530 razy. Ponadto pomagali ludziom i zwierzętom w ewakuacji.

  Żółte alerty

  Na czwartek włoscy synoptycy prognozują burze, które mogą pojawić się w godzinach popołudniowych i w nocy. Towarzyszące im intensywne opady deszczu mogą doprowadzić do powstania powodzi błyskawicznych. Meteorolodzy wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami w Ligurii, Toskanii, Lacjum i na Sardynii oraz przed intensywnymi opadami deszczu w Piemoncie i Ligurii.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...