Informacje
 • Zalane domy i drogi. Powodzie we Włoszech

  20-11-2019 20:38 Gwałtowna pogoda we Włoszech

  Gwałtowna pogoda we Włoszech nie odpuszcza. Ulewne deszcze nawiedziły regiony Liguria i Emilia-Romania. Spowodowały liczne podtopienia - zalane zostały domy i ulice.

  Po gwałtownych ulewach mieszkańcy włoskiego regionu Ligurii zmagają się z powodziami. Wiele dróg i budynków zostało zalanych. W związku z podtopieniami strażacy interweniowali w środę ponad 100 razy w prowincjach Genua i Savona. Oprócz tego usuwali połamane drzewa. Miejscami spadły tak duże ilości wody, że doszło do osunięć ziemi.

  Również w miejscowości Budiro, w regionie Emilia-Romania, w prowincji Bolonia, wystąpiły intensywne opady deszczu. Spowodowały, że rzeka Idice wylała. Tam strażacy interweniowali 530 razy. Ponadto pomagali ludziom i zwierzętom w ewakuacji.

  Żółte alerty

  Na czwartek włoscy synoptycy prognozują burze, które mogą pojawić się w godzinach popołudniowych i w nocy. Towarzyszące im intensywne opady deszczu mogą doprowadzić do powstania powodzi błyskawicznych. Meteorolodzy wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami w Ligurii, Toskanii, Lacjum i na Sardynii oraz przed intensywnymi opadami deszczu w Piemoncie i Ligurii.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez kilka dni temperatura nie wszędzie zdoła przekroczyć chociażby 20 stopni. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...