Informacje
 • Zalane ulice pełne pułapek. "Można wpaść do jakiejś dziury"

  08-08-2014 11:11 Skutki ulew na południu Norwegii

  Po ulewach, jakie miały miejsce w Norwegii, pod wodą znalazł się region Jæren. W miejscowości Vigrestad podtopione zostały piwnice 40 domów. Na ulicach miejscami poziom wody sięga nawet metra.

  Masy deszczowej wody, jaka spadła w nocy ze środy na czwartek, po prostu zatopiły ulice Vigrestad leżącego na południu Norwegii. Według słów jednego z reporterów na zalanych terenach tarasy domów wyglądają jak doki portowe. W 40 budynkach woda wlała się do piwnic. Trzeba było ewakuować podopiecznych i personel podtopionego domu seniora.

  Zerwane pokrywy włazów

  Ze względów bezpieczeństwa policja zamknęła centrum miasta, a mieszkańcom radzi pozostać w domach i nie opuszczać ich bez wyraźnej potrzeby. Chociaż służby nieustająco pracują przy wypompowywaniu wody, w wielu miejscach jej poziom nadal jest wysoki i sięga nawet metra.

  W takich warunkach nie widać dokładnie podłoża i zagrożeniem mogą być chociażby otwarte włazy kanałów i studzienek, z których woda pozrywała pokrywy. - Można wpaść do jakiejś dziury - przestrzega Morten Helland z miejscowej policji.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na mapach pogody na razie nie widać mroźnej, zimowej aury. Do Polski właśnie nap...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby nad zachodnie rejony Polski nasunie się zatoka niżowa z f...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jak wygląda obecnie pogoda na święta? Około 18 grudnia nad Atlantykiem uformować...