Informacje
 • Zaspana sóweczka, zamyślona foka, śmiejące się zebry. Te zdjęcia poprawiają humor

  18-05-2020 09:27 Trwa konkurs Comedy Wildlife Photography Awards 2020

  Ciężka noc, czyli jedno ze zdjęć nadesłanych na konkurs

  Anthony Bucci/Comedy Wildlife Photography Awards 2020

  Wywołanie uśmiechu na twarzy to jeden z celów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2020. W zabawny sposób ma on także promować ochronę dzikiej przyrody. Zobaczcie najlepsze z dotychczas nadesłanych zdjęć.

  W czasach pandemii COVID-19 nawet najmniejszy powód do uśmiechu może być na wagę złota. Na szczęście także w tej kwestii możemy liczyć na Matkę Naturę. Udowadniają to chociażby zdjęcia nadesłane na konkurs Comedy Wildlife Photography Awards 2020.

  Wśród wyróżnionych fotografii znalazły się ujęcia niedźwiedzia z Alaski tańczącego breakdance, foki filozofki i zaspanej sóweczki dwuplamistej.

  Szczególny cel

  Konkurs ten organizowany jest od sześciu lat. W ramach tegorocznej edycji zgłaszać się można do 30 czerwca, ale organizatorzy już teraz zdecydowali się pochwalić najlepszymi fotografiami, jakie do tej pory przesłano.

  Chociaż wydarzenie zachęca do śmiechu, ma także swoje poważniejsze oblicze. Jego celem jest promowanie ochrony dzikiej przyrody i siedlisk zwierzęcych.

  - Zdjęcia, które nadchodzą w tym roku, są szczególnie wzruszające i cieszymy się, że mamy tak wielu silnych konkurentów - powiedział jeden z organizatorów fotograf Tom Sullam. - Świat doświadcza bezprecedensowych przemian, ale najjaśniejszym światłem, jakie wydobywa się z mroku, jest pozytywny wpływ na klimat, spowodowany naszymi ograniczeniami - dodał.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...