Informacje
 • Ze "wspólnikami" zbudował drabinę i uciekł z wybiegu

  11-02-2019 11:55 To kolejna ucieczka w ostatnich tygodniach
  Zwierzęta uciekły z zoo po powodzi w Tbilisi (wideo z 2015 roku) Foto: Shutterstock | Video: TVN24

  Do niecodziennej sytuacji doszło w zoo w północnoirlandzkim Belfaście. Jeden z szympansów uciekł ze swojego wybiegu po zbudowanej z gałęzi drabinie.

  Na nagraniach opublikowanych na Facebooku przez Danielle Monaghan widać, jak szympansy wspinają się po prowizorycznej drabinie zbudowanej z gałęzi. Dwóm udało się dostać na mur, otaczający małpi wybieg.

  Na kolejnym filmie utrwalono szympansa już na wolności, po opuszczeniu wybiegu. Zwierzę przeszło przez chodnik i usiadło przy drzewach.
  "Byłam sparaliżowana"

  Danielle Monaghan była w zoo wraz z dwójką swoich dzieci, partnerem i dwiema siostrzenicami. Przyznaje, że była bardzo zaniepokojona całą sytuacją.

  - Oczywiście byłam sparaliżowana, ponieważ byłam z dziećmi. Nie chciałam okazywać strachu, jednak czułam niepokój: co się stanie, jeśli nas zaatakuje lub spróbuje zabrać dzieci i odbiec? - opowiadała kobieta. - Jednak musieliśmy zachować spokój. To mogła być inna historia, gdyby szympans był agresywny, na szczęście nie był - dodała.

  Silny wiatr osłabił drzewa

  Opiekun zwierząt w zoo Alyn Cairns przypuszcza, że szympansom mogły sprzyjać ostatnie sztormy i silny wiatr, co osłabiło drzewa rosnące na wybiegu. Naczelne mogły łatwo połamać gałęzie i zrobić z nich drabinę.

  - One są inteligentnymi naczelnymi i wiedzą, że nie powinny wychodzić poza swój wybieg, dlatego tam wróciły - zapewnił Cairns.

  Rzecznik prasowy rady miejskiej Belfastu podkreślił, że zwierzęta przebywały poza wybiegiem bardzo krótko, a na miejscu czuwali opiekunowie.

  To już druga ucieczka z zoo w Belfaście w ostatnich tygodniach. Pod koniec stycznia zoo opuściła Amber - panda czerwona. Znaleziono ją w ogrodzie oddalonym o ponad kilometr od zoo.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • ZOO rozrywka dla prymitywnych ludzi bez empatii
  Dla naszej próżności trzymane są te piękne i inteligentne zwierzęta w niewoli. Jedynie rozumiem przypadki gdy chodzi o stworzenia, które są zagrożone wyginięciem.
  ~Wroclawianin /2019-02-12 00:04
 • wyglądają na naczelne
  Wszak to naczelne- obok ludzi najmądrzejsze zwierzęta. Nie bez powodu w końcu nakręcono Planetę Małp, gdzie to ludzi trzyma się w niewoli a 'Szympansi' i 'Orangutani' głoszą kazania w kościele i prawią o nauce... ;-)
  ~Sabotage /2019-02-11 23:59
 • Odkrywcajuz Niejednego
  dla wszystkich !
  ~POL i TYKA /2019-02-11 22:09
 • Cwane, bo calkiem ludzkie
  Prawie 98% genow wspolnych z czlowiekeim robi swoje. Kiedys z piec albo szesc milionow late temu dwa chromosomy zmutowally szympansa bonobo w jedej no i powstal czlowiek (troche strywializowane, ale oddaje sens).
  ~Alek /2019-02-11 19:51
 • re:
  w zoo powinny być wyłącznie chore i leczone zwierzęta oraz te które są zagrożone wyginięciem w celu zwiększenia populacji, powinien być całkowity zakaz trzymania zdrowych zwierząt dla celów oglądania przez gapiów
  zdelegalizować myślistwo /2019-02-11 15:56

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...