Informacje
 • Ziemia się zapadła w St Albans

  02-10-2015 09:55 Lej jest skutkiem długotrwałych ulew w Wielkiej Brytanii
  Ziemia się zapadła w St Albans

  W Wielkiej Brytanii powstał lej

  Twitter.com

  Po ulewnych opadach deszczu w Wielkiej Brytanii zapadła się ziemia. Głęboki na 10 m i szeroki na 20 m lej zagraża okolicznym budynkom w St Albans.

  W czwartek rano mieszkańcy St Albans Cul-de-sac w Wielkiej Brytanii przed domem ujrzeli ogromną wyrwę. Przez noc, tuż obok posesji, utworzył się ogromny lej. Otwór miał średnicę 20 metrów, a głęboki był na 10 metrów.

  Bez prądu, wody i gazu

  Straż pożarna otrzymała w czwartek około 1.30 w nocy zawiadomienie o powiększeniu się leja. Istniało zagrożenie zawalenia się sąsiednich domów. Władze odcięły również dostawy gazu oraz energii elektrycznej. Bez prądu, wody i gazu był 52 budynki.

  Dziesięć osób, które mieszkają nieopodal leja, zostały ewakuowane do prowizorycznego centrum ewakuacyjnego, które zostało utworzone w miejscowej hali sportowej.

  Ogromny lej powstał na skutek ulewnych, długotrwałych deszczów.
  Lej w Australii

  Podobne zjawisko było w Australii. W sobotę 26 września w Rainbow Beach w stanie Queensland lej niemal natychmiast pochłonął samochód, przyczepę kempingową i kilka namiotów.

  Wczasowicze w popłochu opuszczali obozowisko i utworzyli prowizoryczne w jednym z parków Rainbow Beach. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policja i służby ratunkowe ewakuowały z zagrożonego miejsca łącznie 300 osób.

  Lej w niedzielę miał 200 metrów długości  i trzy metry głębokości. Geolodzy stale go monitorują i raportują o zmianach. Lej prawdopodobnie jest wynikiem niewielkich trzęsień ziemi, jakie nawiedziły obszar w ostatnich tygodniach, twierdzą eksperci.

  Na poniższym wideo widać lej, który powstał 26 września. Całą historię znajdziesz tu.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Co za bzdury
  Lej w St Albans nie jest wynikiem ulew. Lato tego roku bylo zimne i suche. Lej jest wynikiem naturalnych ruchow sejsmicznych ziemi i powstal w miejscu, w ktorym prawdopodobnie byla fabryka cegiel.
  Pozdrawiam z pieknego St Albans.
  ~Sosnowiczanka z St Albans /2015-10-02 12:25

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Niezbyt wysoka temperatura i chłodne, choć już bez przymrozków, noce to wina prz...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...