Informacje
 • Żywioły szaleją w Meksyku. Na północy śnieżyce, na południu wichury

  11-03-2016 10:44 Wiatr przewrócił ogromny bilbord

  Pogoda daje się we znaki Meksykanom. Na północy śnieżyce paraliżują ruch na drogach, a na południu wichury powalają bilbordy, wyrywają drzewa i zrywają linie energetyczne.

  W północnej części Meksyku spadł śnieg. Warstwa białego puchu pokryła drogi. Zaskoczeni kierowcy z trudem panowali nad pojazdami. Doszło do wielu kolizji. Narodowe służby meteorologiczne ostrzegały przed śnieżycami oraz opadem śniegu z deszczem w dwunastu stanach.

  Ofiara zimy

  W miejscowości Leon w stanie Guanajuato, w środkowym Meksyku, śnieg pojawił się po raz pierwszy od sześciu lat. Z powodu wyziębienia zmarł tam 19-latek. Opady rozpoczęły się 10 marca po południu i trwały przez całą noc. Najbardziej ucierpiały obszary Sierra de los Lobos, Sierra de Guanajuato i Cerro del Cubilete, a także inne, położone wyżej regiony.

  Silny wiatr, powalone drzewa

  Ponadto wszędzie meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem i wichurami. W centrum i na południu kraju są one najbardziej intensywne. Porywisty wiatr spowodował, że wielu mieszkańców nie ma prądu. Najgorsza sytuacja panuje w okolicy miejscowości Angangueo. Wichura wyrwała tam kilkadziesiąt drzew.

  Wiatr powalił bilbord

  Wiatr był na tyle silny, że w miejscowości Metepec wywrócił ogromny bilbord na drogę. Wskutek tego incydentu pięć osób zostało rannych.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż znad Niemiec przemieści się nad Morze Norweskie, a st...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...