Maja w Ogrodzie

Gościniec Drumlin, czyli oaza na Suwalszczyźnie (odc. 363)

26-02-2012 08:00

Jesteśmy tym razem w sercu Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Bohaterami odcinka są niezwykli ludzie, którzy 12 lat temu przenieśli się na Suwalszczyznę z luksusowego domu pod Warszawą i wszystko, co teraz mają, sami zbudowali od podstaw. Pan Marek mówi, że znalazł najpiękniejsze miejsce na ziemi, które daje też utrzymanie rodzinie. Dzięki niemu możemy podpatrzeć różne rodzaje tradycyjnego budownictwa, piękne rodzaje pokryć dachowych, czy ciekawe pomysły na dekoracje – np. płotek zwieńczony glinianymi garnkami. A wszystko to posadowione jest w pięknym ogrodzie wśród malw. Gospodarze prowadzą ogród ekologicznie, preferują też ekologiczną kuchnię. Z Mają podzielili się m.in. swoim przepisem na syrop z czarnego bzu.

Kolejne odcinki

 • Godziny emisji
  Droga stacjo, dlaczego takie godziny emisji, czy tylko jest to program dla amerykańskiej Polonii.
  ~jola37 /2018-08-14 22:17
 • Ogrody przyjazne
  Ogrody to nie tylko drzewa,krzewy,trawnik,byliny.Rzadko który ogród ma poidełka dla ptaków, budki lęgowe i hotele dla pożytecznych owadów.Dbajmy o pożyteczne stworzenia.I jak najmniej chemii w nich.
  ~Janek /2018-08-13 18:51
 • Susza,woda dla zwierząt i owadów
  Kochani redaktorzy TVN. Panuje susza .Oglądam wiele programów w stacjach TVN i w żadnym z nich nie zaobserwowałem audycji ,która promowała by pomoc ludzi zwierzętom zarówno udomowionym jak i dziko żyjącym w dostarczaniu wody do picia. Bez wody wiele zwierząt i owadów zginie. Poproście Polaków o wystawienie poideł niemalże w każdym miejscu ,zarówno w miastach jak i wsiach. Pomoc ta jest niezbędna. Ponieważ macie Państwo duże oddziaływanie w przekazie ważnych informacji to taka informacja dotrze do wszystkich Polaków.
  Nie jestem żadnym działaczem pro-ekologicznym,a jedynie wrażliwym człowiekiem.Widzę osobiście jak zwierzęta tej pomocy potrzebują. To niewiele kosztuje,a uruchomi pokłady wrażliwości ludzkiej na los zwierząt. Proszę.
  ~puszczyk7 /2018-08-01 15:21
 • Nowa Maja w ogrodzie
  Nie mozemy odbierac programu w Kanadzie
  ~Adam /2018-06-24 16:26
 • Cenzurka
  19:15 jaka roślinka została poddana cenzurze? :D
  ~skior /2018-06-03 20:25

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!