Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 4°C 9°C -1°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Maja w Ogrodzie

Ogród pełen pszczół

05-08-2012 09:05

W tym odcinku odwiedzamy państwa Kwiatkowskich, którzy kilka lat temu przeznaczyli dorobek całego swojego życia na zakup dużej działki i budowę rodzinnej posiadłości. Długo – prawie 3 lata – szukali odpowiedniego miejsca, bo nie chcieli mieszkać za daleko od Warszawy, ale ważny był też starodrzew: kupno pustego pola nie wchodziło w grę. Teraz państwo Kwiatkowscy hodują pszczoły, ozdobne ptaki, a ich ogród wygląda, jak wielki park, ma ponad 1,5 hektara powierzchni. Mało jest tu ozdobnych bylin, dominują drzewa i kompozycje z krzewów. Są to gatunki rodzime, które w większości same się tu osiedliły – sosny, dęby, brzozy, jesiony i lipy. Kilka lat temu dosadzono iglaste krzewy, żeby zimą było zielono.

Kolejne odcinki

 • Roślinne hobby Bogusława
  Ja tez tak mam. Idę do centrum ogrodniczego lub na wystawę i potrafię godzinami chodzić. Przynoszę rośliny i ... problem gdzie posadzić, a mam tylko 6 arów i ciągle przesadzam, zmieniam. Nie przepadam za "wymuskanymi" ogródkami.
  ~TeRenia /2018-11-09 08:31
 • Roślinne hobby Bogusława.
  Cudowny, naturalistyczny ogród. Dziękuję za ten odcinek.
  ~Kasia /2018-11-08 15:22
 • do gressan
  już myślałam, że tylko ja mam takie odczucia do tego odcinka i ogrodu...
  ~rania /2018-11-06 21:50
 • Jestem zniesmaczony
  Szanowna Pani Maju,
  mam okazje oglądać Pani programy niemal codziennie. Najczęściej pokazuje Pani piękne miejsca (ogrody) i równie pięknie, ale również racjonalnie o nich opowiada. Mój niesmak wzbudził jednak nieadekwatny Pani zachwyt nad "ogrodem" w odc. 693 . @ hektary nieprzemyślanego w swej architekturze terenu nazwała Pani miejscem godnym naśladowania?! Owszem, w poszczególnych miejscach rosły dość interesujące rośliny, ale to "punktowe" pomysły. Cały teren urządzony bez ładu i składu. Ciekawy pomysł z kamieniami został spłycony do granic możliwości, tj. do granic traktów na tak dużym obszarze. Czy naprawdę było się czymś zachwycać? Mam nadzieję, że to jeden wypadek przy pracy.
  ~gressan /2018-10-11 02:58
 • Cma bukszpanowa
  Pan Grzegorz Majda z Zielonego Pogotowia poleca Mospilan w podwójnej dawce na cme bukszpanową.
  ~Barbara /2018-10-10 23:51

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!