Maja w Ogrodzie

Ogród profesora Bralczyka (odc. 371)

22-04-2012 08:00

Ten piękny ogród odwiedziliśmy po raz pierwszy we wrześniu 2006 roku, kiedy wypełniony był po brzegi zielenią, kwiatami i owocami. Jego osnową stały się przedwojenne jabłonie, ogromne świerki i stare dęby, dlatego nie widać, że zaledwie kilka lat temu zyskał nowe oblicze. Właściciele ogrodu to językoznawca - profesor Jerzy Bralczyk - i psycholog – dr Lucyna Kirwil. Kiedy po 6 latach przyjechaliśmy tu ponownie, nie zauważyliśmy zmian w układzie ogrodu. Ogród nadal pełni funkcję dodatkowego, zielonego salonu, kuchni i przedpokoju. Właściciel ogrodu patrzy na otoczenie w romantyczny sposób, ale żeby osiągnąć efekt z pozoru naturalny, trzeba się mocno napracować. Rozmaitość roślin sprawia, że ciągle coś tu rozkwita, dojrzewa, ale także zaczyna chorować i wypadać.

Kolejne odcinki

 • Roślinne hobby Bogusława
  Ja tez tak mam. Idę do centrum ogrodniczego lub na wystawę i potrafię godzinami chodzić. Przynoszę rośliny i ... problem gdzie posadzić, a mam tylko 6 arów i ciągle przesadzam, zmieniam. Nie przepadam za "wymuskanymi" ogródkami.
  ~TeRenia /2018-11-09 08:31
 • Roślinne hobby Bogusława.
  Cudowny, naturalistyczny ogród. Dziękuję za ten odcinek.
  ~Kasia /2018-11-08 15:22
 • do gressan
  już myślałam, że tylko ja mam takie odczucia do tego odcinka i ogrodu...
  ~rania /2018-11-06 21:50
 • Jestem zniesmaczony
  Szanowna Pani Maju,
  mam okazje oglądać Pani programy niemal codziennie. Najczęściej pokazuje Pani piękne miejsca (ogrody) i równie pięknie, ale również racjonalnie o nich opowiada. Mój niesmak wzbudził jednak nieadekwatny Pani zachwyt nad "ogrodem" w odc. 693 . @ hektary nieprzemyślanego w swej architekturze terenu nazwała Pani miejscem godnym naśladowania?! Owszem, w poszczególnych miejscach rosły dość interesujące rośliny, ale to "punktowe" pomysły. Cały teren urządzony bez ładu i składu. Ciekawy pomysł z kamieniami został spłycony do granic możliwości, tj. do granic traktów na tak dużym obszarze. Czy naprawdę było się czymś zachwycać? Mam nadzieję, że to jeden wypadek przy pracy.
  ~gressan /2018-10-11 02:58
 • Cma bukszpanowa
  Pan Grzegorz Majda z Zielonego Pogotowia poleca Mospilan w podwójnej dawce na cme bukszpanową.
  ~Barbara /2018-10-10 23:51

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!