Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 20°C 19°C 9°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Maja w Ogrodzie

Dom na wzniesieniu (odc. 369)

08-04-2012 08:00

Odwiedzając ogród państwa Mastalerek, wiele osób po cichu zazdrości gospodarzom, że udało im się kupić tak niezwykłą działkę. Wysoko posadowiony dom na skarpie, piękny widok z tarasu na okoliczne łąki, a od strony drogi wygodny podjazd z niewielkim spadkiem… Jednak mało kto wie, że ten teren jeszcze niedawno nie zachęcał do zamieszkania. Kiedyś na tym terenie była cegielnia, wydobywano tu glinę, a więc pozostały gigantyczne doły wyrobiskowe. Z kolei dom był bardzo mocno wyniesiony, więc aby nabrał odpowiedniego charakteru i stopił się z otoczeniem, cały teren wokół niego trzeba było podnieść o prawie 3 metry! Przedsięwzięcie było gigantyczne, ale warto było - obecnie efekt jest doskonały.

Kolejne odcinki

 • Roślinne hobby Bogusława
  Ja tez tak mam. Idę do centrum ogrodniczego lub na wystawę i potrafię godzinami chodzić. Przynoszę rośliny i ... problem gdzie posadzić, a mam tylko 6 arów i ciągle przesadzam, zmieniam. Nie przepadam za "wymuskanymi" ogródkami.
  ~TeRenia /2018-11-09 08:31
 • Roślinne hobby Bogusława.
  Cudowny, naturalistyczny ogród. Dziękuję za ten odcinek.
  ~Kasia /2018-11-08 15:22
 • do gressan
  już myślałam, że tylko ja mam takie odczucia do tego odcinka i ogrodu...
  ~rania /2018-11-06 21:50
 • Jestem zniesmaczony
  Szanowna Pani Maju,
  mam okazje oglądać Pani programy niemal codziennie. Najczęściej pokazuje Pani piękne miejsca (ogrody) i równie pięknie, ale również racjonalnie o nich opowiada. Mój niesmak wzbudził jednak nieadekwatny Pani zachwyt nad "ogrodem" w odc. 693 . @ hektary nieprzemyślanego w swej architekturze terenu nazwała Pani miejscem godnym naśladowania?! Owszem, w poszczególnych miejscach rosły dość interesujące rośliny, ale to "punktowe" pomysły. Cały teren urządzony bez ładu i składu. Ciekawy pomysł z kamieniami został spłycony do granic możliwości, tj. do granic traktów na tak dużym obszarze. Czy naprawdę było się czymś zachwycać? Mam nadzieję, że to jeden wypadek przy pracy.
  ~gressan /2018-10-11 02:58
 • Cma bukszpanowa
  Pan Grzegorz Majda z Zielonego Pogotowia poleca Mospilan w podwójnej dawce na cme bukszpanową.
  ~Barbara /2018-10-10 23:51

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!