Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 19°C 19°C 8°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Poradnik Białej Jazdy

Poradnik Białej Jazdy

Wszystko o nartach i snowboardzie

Z początkiem sezonu zimowego ruszył nasz serwis narciarski Biała Jazda. Znajdziecie tam nie tylko aktualne informacje o warunkach narciarskich na wszystkich polskich stokach, ale też porady dotyczące sportów zimowych.

Biała Jazda w portalu TVN Meteo

Wybór nart

Warto być na bieżąco ze wszystkimi technicznymi nowinkami ze świata narciarskiego. Co sezon pojawiają się udogodnienia w budowie nart, konstrukcji butów czy kasków, które poprawiają komfort jazdy. Jeśli macie już zaplanowany wypad na narty, koniecznie sprawdźcie stan swojego sprzętu. Warto pomyśleć o kupnie nowego, zwłaszcza jeśli mamy zamiar pierwszy raz stanąć na dwóch deskach.

Wszelkie podpowiedzi dotyczące kupna sprzętu narciarskiego znajdziecie w naszym poradniku zatytuowanym "Jak kupić sprzęt narciarski".

Kupno deski

Od kilku sezonów na popularności zyskuje deska snowboardowa, zwłaszcza wśród młodych miłośników białego szaleństwa. Jeśli tej zimy macie zamiar zamienić dwie deski na jedną, koniecznie przeczytajcie kolejną część naszego poradnika: "Jak skompletować sprzęt snowboardowy". Zasady dobierania deski i butów snowboardowych są bowiem inne, niż przy doborze nart. Warto znać różnice i przygotować się merytorycznie przed wyprawą do sklepu.

Poćwicz przed wyjazdem

Nie zapomnijmy o przygotowaniu ciała na intensywny wysiłek fizyczny. Nawet godzina spędzona na stoku może skończyć się kontuzją dla osoby, która na co dzień nie ma ze sportem nic wspólnego. Przed wypadem na narty lub deskę warto wzmocnić całe ciało, a zwłaszcza te partie, które będą pracowały najintensywniej. W naszym poradniku "Jak przygotować się do nart i deski" podpowiadamy, jak to zrobić.

Pierwszy dzień na stoku

Jest on decydujący dla powodzenia całego naszego narciarskiego wyjazdu. Jeśli zbytnio nie zmęczymy mięśni, będziemy pamiętać o rozgrzewce i utrzymywaniu odpowiedniej temperatury ciała, nie tylko unikniemy kontuzji, ale z chęcią powrócimy na stok następnego dnia. Jak spożytkować pierwszy dzień białego szlaeństwa dowiecie się z naszego poradnika, "Jak spędzić pierwszy dzień na stoku".

Kodeks narciarza

Stok jest jak jezdnia. Obowiązują na nim przepisy ruchu, tyle, że niepisane. Warto je znać, bo ich stosowanie zwiększa bezpieczeństwo nasze i innych użytkowników tras. To 10 łatwych do zapamiętania zasad, które każdy narciarz i snowboardzista powinien znać. Poznasz je w naszym artykule "Kodeks narciarza, czyli reguły zachowania isę na stoku".

Zabezpiecz ciało przed mrozem

Podczas jazdy na nartach warto zadbać o te partie ciała, które najbardziej narażone są na mróz. Do ich ochrony posłużą nam specjalne kremy, jak i zabiegi pielęgnacyjne przed i po narciarskim wyjeździe. Co zatem włożyć do kosmetyczki i jak pielęgnować swoje ciało podczas zimowego wypoczynku podpowiadamy w artkule "Jak dbać o cerę na nartach".

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!