Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 19°C 19°C 8°C Przejściowe zachmurzenie
zwiń
Zagłosuj na Agnieszkę Cegielską!

Zagłosuj na Agnieszkę Cegielską!

Głosowanie do Telekamer do końca lutego. Ślijcie SMS-y o treści TK.G4 na numer 7265

Od dziewięciu lat na ekranie. Za każdym razem perfekcyjnie przygotowana. Agnieszka Cegielska została nominowana do Telekamer 2013 w kategorii Prezenter pogody.

Telekamery to nagrody przyznawane przez widzów ludziom mediów. W tym roku to już 16. edycja plebiscytu. Prezenterka pogody TVN Meteo, Agnieszka Cegielska, została nominowana - rzecz jasna - w kategorii Prezenter pogody. Czy ta nagroda jej się należy? Wystarczy Agnieszkę bliżej poznać. Poniżej kilka słów o niej i od niej.

Perfekcyjna pogodynka

Choć sama nie lubi o sobie mówić, że jest perfekcyjna, to jej koledzy redakcyjni z pewnością tak ją określą. Nie tylko jest bardzo dobrze przygotowana do każdego dyżuru, ale też zawsze perfekcyjnie wygląda. Zachowuje przy tym dystans do samej siebie i sama mówi, że stara się być po prostu sobą.

- Jestem zdania, że dobry preznter pogody powinien być sobą, naturalny, ponieważ widz po drugiej stronie ekranu bardzo szybko jest w stanie wyczuć, czy kogoś udajemy, czy jesteśmy prawdziwi w tym co robimy - mówi prezenterka pogody TVN Meteo.

- Każdy z prezenterów jest inny i trafia do różnej grupy docelowej, co wydaje mi się dobre. Ja staram się traktować widzów tak, jak sama chciałabym być traktowana, z szacunkiem, odrobiną spokoju i uśmiechu - dodaje.

Pogoda ciekawsza od polityki

Według Agnieszki Cegielskiej dużym plusem zawodu prezentera pogody jest to, że jako zwykły śmiertelnik nie ma od wpływu na pogodę, w przeciwieństwie np. do polityki.

- Możemy ja obserwować, przyglądać się jej, komentować , ale prawda jest taka, że pogoda i tak rządzi się własnymi prawami, które musimy uszanować. Dlatego też lubię pogodę zdecydowanie bardziej od zagadnień politycznych - podkreśla Agnieszka Cegielska.

Każdy Polak samorodnym meteorologiem

Prezenterka pogody TVN Meteo uważa, że mówienie o pogodzie bywa przyjemne, ale też kłopotliwe.

 

-  Trudno jest pogodowo zadowolić każdego Polaka zważywszy na to, że każdy nasz rodak lubi być ekspertem w tej dziedzinie i ma różne pogodowe gusta. Staram się w tym przekazie zachować jak najwięcej normalności i przede wszystkim neutralności - opowiada Agnieszka Cegielska.

Nudno nie jest nigdy

Praca prezentera pogody TVN Meteo do łatwych nie należy. Jeśli wypada poranny dyżur, trzeba wstać w środku nocy, a jeśli popołudniowy, pracę kończy się po północy.

- Może to zabrzmi dziwnie, ale lubię wstawać rano nawet jeśli to jest 4:30, zapewne wynika to z tego, że lubię swoją pracę i zespół z którym pracuję, z naszymi cudownymi synoptykami na czele - zapewnia Cegielska.

Prezentowanie pogody niewtajemniczonym wydaje sie prostym zajęciem. To niby tylko kilka minut spędzonych przed mapą. Mało kto zdaje sobie sprawę, że prezenter pogody musi zapamiętać wszystkie dane pogodowe, bo mapy często nie widzi, do tego dochodzi  stres związany z wystąpieniami na żywo, nagłe wydarzenia pogodowe, które trzeba widzom wytłumaczyć, czy po prostu zmęczenie, bo poza pracą Agnieszka to aktywna mama.

- Ponieważ pogoda w naszych szerokościach geograficznych jest bardzo dynamiczna, to na nudę i brak pracy nie narzekamy, poza tym specjalnie dla naszych widzów rozwijamy się - mówi prezenterka.

- Trudne bywają te momenty, które niestety się zdarzają , że prognozy się nie sprawdzą tak jak byśmy sobie tego życzyli. Może nie powinniśmy się do tego przyznawać, ale staramy się być uczciwi wobec naszych widzów. Nie jesteśmy idealni, ale staramy się być coraz lepsi - dodaje.

Prezenter z wiedzą absolutną?

Wielu widzom wydaje się, że prezenter pogody dysponuje wiedzą absolutną o każdej porze dnia i nocy, a nawet na urlopie.

- Po 9 latach pracy na antenie zdarzają się różne sytuacje. Widzowie pytają o prognozy, składają zażalenie i dziwią się jeśli nie wiem jaka będzie prognoza na kolejny dzień. Jeśli nie jestem w pracy, to nie wiem, ale zawsze jak potrzebuję, to włączam TVN Meteo albo zaglądam na nasz portal tvnmeteo.pl. - wyjaśnia Agnieszka Cegielska.

Stąpanie po grząskim gruncie

Prezenter pogody jest osobą publiczną, co wiąże się z wieloma pozytywnymi, jak i negatywnymi sytuacjami.

- Prawda jest taka, że kontakt na żywo z naszymi widzami najczęściej pozostawia pozytywny uśmiech na ustach, a to jest miłe. Trudne bywa poddawanie się codziennej weryfikacji publicznej, szczególnie w dobie mediów elektronicznych, bo niestety musimy też czasami przeczytać o sobie kilka gorzkich słów. To co mogę powiedzieć od siebie to na pewno to, że od wielu lat codziennie całym zespołem staramy się jak najlepiej wykonywać swoją pracę właśnie dla tych wszystkich, którzy są z nami po drugiej stronie ekranu - mówi Agnieszka.

Według niej prognoza pogody jest trochę jak… wróżba.  - Może się sprawdzić, ale nie zawsze musi i proszę nam to postarać się wybaczać - prosi Cegielska.

I my też prosimy o głosowanie w plebiscycie Telekamer na naszą prezenterkę pogody. Ślijcie sms-y o treści TK.G4 na numer 7265. Głosowanie trwa do 28 lutego br., a ogłoszenie wyników i wręczenie Telekamer odbędzie się 11 marca 2013 r.

 • tapogoda
  nagroda dla p.agnieszki za działalnosc słowotwórczą - "tapoda" i "tendeszcz" to jej największe osiągnięcia
  ~jozek /2013-10-26 17:26
 • Pani Cegielska
  to piękna, skromna i zgrabna kobieta z super ciepłym głosem, czekam kiedy ma dużur bo można jej słuchać bez przerwy i mam nadzieję,że wygra w plebiscycie :)
  ~karola_19771 /2013-02-27 17:23
 • ten glos i sliczna buzia
  ja tez moge jej sluchac bez przerwy. ma sliczny glos a jak jeszcze sie patrzy jak mowi to czlowiekowi odrazu sie cieplej robi na sercu
  ~maswa /2013-02-23 09:34
 • mógłbym
  bez przerwy słuchać jej ciepłego głosu ( nawet wtedy gdy opowiada o chłodzie )
  ~miro /2013-02-22 08:19
 • Agnieszka Cegielska
  Moim zdaniem piękna kobieta a zarazem bardzo skromna.
  Mam nadzieję,że wygra w plebiscycie, trzymam mocno kciuki:)
  ~ania65 /2013-02-21 17:45

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!