Informacje

 • Zanieczyszczone i przesuszone powietrze - jak sobie z nim radzić?

  20-12-2018 16:56 Artykuł sponsorowany
  Zanieczyszczone i przesuszone powietrze - jak sobie z nim radzić?

  Suche powietrze źle wpływa na nasze zdrowie

  Shutterstock

  Sezon zimowo-grzewczy to czas, w którym jakość powietrza, którym na co dzień oddychamy, jeszcze bardziej się pogarsza. Niestety nie jest tak łatwo uciec od zanieczyszczeń powietrza, bowiem znajdują się one także w naszych domach. Wdychanie szkodliwych cząsteczek może powodować wiele nieprzyjemnych, a nawet niebezpiecznych skutków dla naszego zdrowia.

  Co więcej, zimą powietrze w naszych wnętrzach jest nie tylko zanieczyszczone, ale również suche, co również negatywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Czy możemy zapobiec pojawieniu się tych przykrych objawów i poprawić jakość powietrza w naszym domu?

  Czyste powietrze w domu to podstawa

  Dzisiaj już nikt nie ma wątpliwości, że smog jest niezwykle niebezpiecznym zjawiskiem dla naszego zdrowia. Groźne związki chemiczne, które wchodzą w skład smogu, to dwutlenek siarki, dwutlenek azotu oraz wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, w tym najgroźniejszy benzopiren, który powoduje nowotwory gardła, krtani i płuc i jest przyczyną wrodzonych wad rozwojowych u noworodków. Skutki działania smogu na organizm człowieka to działania krótko i długofalowe. Niewątpliwie najgroźniejszy jest on dla ludzi pierwotnie chorych na choroby przewlekłe układu oddechowego, kobiet w ciąży oraz dzieci. Smog powoduje wzrost zapadalności na zapalenie płuc i oskrzeli, przedłuża czas zdrowienia, zaostrza alergię i astmę. Cząsteczki PM2,5 są groźne nie tylko dla układu oddechowego, ale także powodują wzrost ryzyka nagłych zgonów z powodu chorób układu krążenia. Długotrwałe narażenie na tego typu zanieczyszczenia skraca średnią długość życia - mówi dr n. med. Małgorzata Biernacka-Zielińska, specjalista chorób dzieci.

  Biorąc pod uwagę bardzo wysokie stężenia pyłów unoszących się w powietrzu możemy dojść do wniosku, że sami nie jesteśmy w stanie zapanować nad tym problemem. Zredukowanie zanieczyszczeń powietrza w naszym środowisku nie jest możliwe z dnia na dzień, ale na szczęście istnieją metody, aby kontrolować jakość powietrza oraz je oczyszczać we wnętrzach naszych domów.

  Okazuje się, że w zamkniętych pomieszczeniach wcale nie jesteśmy bezpieczni. Wręcz przeciwnie. Smog przedostaje się również do naszych mieszkań. Dlatego też izolacja od skażonego powietrza jest istotna. Aby zadbać o dobrą jakość powietrza, należy jak najszczelniej zamknąć okna oraz zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza, dzięki któremu pozbędziemy się zanieczyszczeń z naszego domu.

  Zdrowo nawilżone powietrze

  Czynnikiem, który może wpłynąć na pogorszenie samopoczucia i stanu zdrowia, jest również suche powietrze. Dbanie o nawilżenie powietrza w domu jest szczególnie istotne w sezonie grzewczym, kiedy jeszcze mocniej odczuwamy objawy przesuszonego powietrza. Warto pamiętać o utrzymaniu optymalnego poziomu wilgotności w pomieszczeniu, który powinien wynosić od 40 do 60 procent. Dzięki odpowiedniemu nawilżeniu powietrza unikniemy przykrych objawów, takich jak podrażnienie skóry i oczu, wysuszenie śluzówki górnych dróg oddechowych, trudności z oddychaniem, katar, a także może pojawić się zwiększona podatność na infekcje górnych dróg oddechowych.

  Czy są zatem sposoby, aby jednocześnie oczyścić, ale także nawilżyć powietrze?

  Oczyszczaj i nawilżaj powietrze w tej samej chwili

  Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania Philips AC3829 skutecznie radzi sobie zarówno z zanieczyszczeniami powietrza, jak i z suchym powietrzem. W tym samym czasie pozwala oczyścić i nawilżyć powietrze, dzięki czemu możemy odetchnąć w domu zdrowszym powietrzem, bez obawy o pojawienie się przykrych objawów.

  Oczyszczacz 2w1 Philips zawdzięcza swoją wysoką skuteczność naturalnej filtracji. Urządzenie posiada cztery filtry:

  • wstępny, który usuwa największe zanieczyszczenia (sierść, fragmenty naskórka, pyłki);
  • węglowy, który redukuje lotne związki organiczne (w tym dym tytoniowy czy zapachy);
  • NanoProtect HEPA, który usuwa najdrobniejsze zanieczyszczenia, eliminując do 99,97 procent alergenów i zanieczyszczeń;
  • nawilżający.

  W oczyszczaczu zastosowano innowacyjne rozwiązanie: precyzyjny czujnik, który automatycznie monitoruje jakość powietrza, informuje o nim oraz pobudza oczyszczacz do intensywnej pracy, gdy wykryje zwiększony poziom zanieczyszczenia. Elektroniczny wyświetlacz wskazuje aktualne stężenie cząsteczek PM2,5, a poprzez czterostopniowy wskaźnik kolorów LED informuje o jakości powietrza. Dodatkowo jego automatyczny tryb antyalergenowy przeznaczony jest do jeszcze bardziej precyzyjnego wykrywania zanieczyszczeń. Oczyszczacz jest w pełni automatyczny, sam reaguje na zwiększony poziom zanieczyszczenia powietrza, jak też informuje, kiedy należy wyczyścić filtr wstępny, a kiedy wymienić pozostałe filtry.

  Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania Philips AC3829 nie tylko skutecznie oczyszcza powietrze, ale również nawilża je. Urządzenie posiada dwa tryby: tryb 2w1 - oczyszczanie i nawilżanie oraz tryb Samo oczyszczanie. Dzięki automatycznemu działaniu utrzymuje optymalny poziom nawilżenia w pomieszczeniu - pomiędzy 40 a 60 procent wilgotności, co sprawia, że powietrze w naszych domach nie będzie przesuszone, ale również nie będzie zbyt wilgotne, co także mogłoby źle wpływać na zdrowie. Co więcej, oczyszczacz powietrza 2w1 jest wyposażony we wskaźnik nawilżenia, dzięki któremu będziemy mogli sprawdzać i kontrolować poziom wilgotności powietrza w domu. System nawilżania NanoCloud zastosowany w urządzeniu jest całkowicie naturalny. Delikatna, bardzo drobna mgiełka nawilża powietrze, jednocześnie nie pozostawiając mokrych plam i białych śladów na podłodze czy meblach. Co ważne, drobna, niewidoczna mgiełka to o 99 procent mniej bakterii w porównaniu do nawilżaczy ultradźwiękowych.

  Aplikacja dla Twojej wygody

  Oczyszczacz powietrza Philips 2w1 jest połączony z aplikacją AirMatters, która pozwala na zdalne sterowanie oczyszczaczem. Poprzez aplikację możemy sprawdzić stan powietrza i włączyć oczyszczacz, zanim jeszcze wrócimy do domu, by po powrocie cieszyć się czystszym i nawilżonym powietrzem. Aplikacja sprawia, że możesz kontrolować powietrze w swoim domu gdziekolwiek jesteś i sprawdzać jego jakość zarówno wewnątrz, ale również na zewnątrz.

  Nie daj za wygraną

  Chociaż problem smogu nie zniknie z dnia na dzień, Ty możesz zadbać o zdrowie swoje i Twojej rodziny już teraz. Zapomnij o wszystkich dokuczliwych objawach, które kiedyś tak często pojawiały się zimą przez złej jakości powietrze w domu i ciesz się zdrowszym, czystszym i naturalnie nawilżonym powietrzem.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Chłodny początek grudnia to jeszcze nie zima, ale na więcej niż kilka stopni pow...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby wyż Sarena przemieści się nad Rumunię. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jak wygląda obecnie pogoda na święta? Około 18 grudnia nad Atlantykiem uformować...