Informacje
 • Po niedzieli będziemy mieli w Polsce żar tropików

  08-06-2019 12:56 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Upały w Polsce  

  Niedziela będzie ostatnim dniem w najbliższym czasie, podczas którego będzie gorąco, ale nie upalnie. Tropikalnie wręcz zapowiada się środa, kiedy to w całym kraju słupki rtęci pokażą co najmniej 30 stopni Celsjusza.

  PAMIĘTAJCIE, ŻE PROGNOZUJE SIĘ TEMPERATURĘ W CIENIU - W SŁOŃCU BĘDZIE JESZCZE GORĘCEJ. SPRAWDŹCIE, JAK RADZIĆ SOBIE Z UPAŁAMI

  W niedzielę w całym kraju będzie słonecznie, a termometry pokażą od 24 st. C na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 28 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje ze wschodu i południowego wschodu.

  Pogorszenie pogody i powrót upałów

  W poniedziałek na zachodzie Polski wystąpią przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Na pozostałym obszarze kraju będzie słonecznie. Na termometrach zobaczymy od 26 st. C na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 31 st. C na południu Polski. Południowo-wschodni wiatr, słaby i umiarkowany, w porywach burzowych powieje z prędkością do 90 km/h.


  We wtorek to nadal zachód kraju będzie się zmagał z przelotnymi opadami deszczu, a nawet z burzami gradowymi. Poza tym będzie słonecznie. Spodziewamy się od 28 st. C na Pomorzu do 32 st. C na Podkarpaciu. Wiatr, słaby i umiarkowany, wiejący z południowego wschodu, w porywach burzowych osiągnie prędkość dochodzącą do 90 km/h.

  Wszędzie co najmniej 30 stopni

  W środę już w całym kraju pojawią się Przelotne opady deszczu i burze, podczas których może sypnąć gradem. Wszędzie zapanuje upał - termometry pokażą od 30 st. C na Pomorzu do 33 st. C na Podkarpaciu. Południowo-wschodni wiatr, na ogół słaby i umiarkowany, przybierze na sile podczas burz. Wtedy może powiać z prędkością 90 km/h.

  Do 33 stopni

  Przelotne opady deszczu i burze, nawet gradowe, będą nam towarzyszyć także w czwartek.  Temperatura wyniesie od 26 st. C na Pomorzu do 33 st. C na Podkarpaciu. Wiatr, słaby i umiarkowany, w porywach burzowych rozpędzi się do 90 km/h. Powieje z południowego wschodu.


Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski z dużą prędkością wtargnie atlantyckie powietrze. Po kilku słonecznych...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska pozostanie pod wpływem niżu Victoria z rejonu Morz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...