Informacje

 • Koniec świata już 23 kwietnia? Kolejna przepowiednia kontrowersyjnego numerologa

  14-04-2018 11:47

  Kosmos ma odwzorowywać scenę z Apokalipsy

  Koniec świata - są głosy, że nadejdzie 23 kwietnia. Film archiwalny, sprzed końca świata zapowiadanego na 23 września 2017 roku

  Shutterstock

  David Meade - autor głośnej teorii o końcu świata, który miał nastąpić 23 września 2017 roku - powrócił z nową datą. Jego zdaniem świat może się skończyć już 23 kwietnia tego roku.

  PRZECZYTAJ WIĘCEJ O PRZEPOWIEDNI Z WRZEŚNIA 2017 ROKU

  Według Meada, amerykańskiego numerologa i samozwańczego astronoma-biblisty, 23 kwietnia 2018 roku układ pewnych ciał niebieskich będzie odpowiadał scenie przedstawionej w Apokalipsie Świętego Jana. Słońce i Księżyc, pojawiające się w gwiazdozbiorze Panny, mają symbolizować brzemienną niewiastę obleczoną w Słońce, która ma pod stopami Księżyc i wieniec z dwunastu gwiazd nad głową. W tej samej konstelacji ma przebywać Jowisz przedstawiający Mesjasza. Ten układ ciał niebieskich, zdaniem Meada, będzie zwiastować zbliżenie się do Ziemi Planety X, czego konsekwencją byłyby klęski naturalne, a także paruzja, czyli powtórne zejście Chrystusa na Ziemię.

  Wszystko wskazuje jednak na to, że Meade pomylił się w wyliczeniach. 23 kwietnia Jowisz powinien znaleźć się w gwiazdozbiorze Wagi, Słońce - w Baranie, a Księżyc - w Bliźniętach. Słowem - końca świata nie będzie.

  A co z Planetą X? Czy istnieje i nam zagraża?

  Niektórzy nazywają Planetę X, przywoływaną przez Meada, Nibiru. Ma ona krążyć wokół Słońca po niezwykle dużej eliptycznej orbicie, a jej przelot w pobliżu Ziemi ma spowodować ogromne erupcje wulkaniczne. Nibiru była niejednokrotnie wspominana w kontekście globalnych katastrof, mimo iż naukowcy od dawna twierdzą, że takie ciało niebieskie nie istnieje.

  Nazwy Nibiru po raz pierwszy użyła Nancy Lieder, wyznawczyni teorii katastroficznych, na początku lat 90. poprzedniego stulecia. Planeta miała przynieść zagładę Ziemi w 2003 roku. Tak się oczywiście nie stało. Pamiętajmy, że w naszym Układzie Słonecznym taki obiekt byłoby łatwo namierzyć, jednak jak dotąd nikt tego nie dokonał. Naukowcy wielokrotnie zapewniali, że Nibiru jest wytworem wyobraźni zwolenników teorii katastroficznych.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Zamach kosmitów na Ziemię
  Macierewicza trza się zapytać, ma niezłe teorie z Prezesem to już Geniusze naprawdę znają prawdę
  ~Kosmita 123 /2018-04-14 15:47
 • oszołom
  Biblia to chrześcijańska mitologia i nie każdy musi w nią wierzyć
  ~Romek /2018-04-14 14:59
 • róbcie lepszy research
  Nazwa nibiru została po raz pierwszy wspomniana przez babilończyków... a współczesną teorię utożsamiającą ją z planetą x niosącą zagładę jako pierwszy rozwinął Zachariasz Stitchin w latach 70... ten artykuł traktuje o bzdurach, ale nie usprawiedliwia to dezinformowania, radze zatrudnić kogoś kto potrafi zrobić prosty research w ramach kultury popularnej, żeby chociaż ciekawostki były oparte na faktach
  ~Marduk /2018-04-14 14:14
 • brednie
  ta i niech walnie prosto w rosje najlepiej.pieprzycie glupoty ile razy juz mial byc koniec i nadal jestesmy wescie skonczcie pieprzyc farmazony
  ~tegono /2018-04-14 14:13
 • Koniec świata
  W ciągu ostatniego półwiecza, tych "końców świata" przeżyłem już kilkanaście.
  Wszystkie były pewne i naukowo udowodnione.
  ~alfa /2018-04-14 13:57

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

W przedświątecznym tygodniu do Polski napłynie mroźne powietrze....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Gotthard z centrum nad Fin...